شما اینجا هستید

اخبار برتر » پایانی بر حواشی کمیسیون ورزشکاران /ساعی برای ریاست ورود کرد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، کمیسیون ورزشکاران سه سال است که تشکیل شده اما در این مدت که اولین دوره آن بود، هزار و یک حاشیه برای این کمیسیون به وجود آمد.

تصمیمات عجیب و غریبی که باعث شد تا یکی از مهمترین کمیسیون‌های کمیته بین المللی المپیک در کمیته ملی المپیک ایران به جای پرداختن به مسائل اصلی ورزشکاران، فقط با درگیری و حاشیه و البته اختلاف نظر شدید بین ورزشکاران و کمیته ملی المپیک و حتی بین خود ورزشکاران کار خود را پیش ببرد.

حواشی که شاید دلیل اصلی آن نبود یک مدیریت کاربلد و توانا بود و به همین دلیل هر روز یک داستان جدید در این کمیته به راه افتاد.

حمید سوریان اولین رئیس کمیسیون ورزشکاران بود، که البته خیلی زیاد هم در این پست نماند و خیلی زود از حضور در ریاست کمیسیون ورزشکاران انصراف داد. هادی ساعی نقش لیدر را در تشکیل اولین دوره کمیسیون ورزشکاران داشت و از آن‌جائیکه با حمید سوریان بچه محل سابق خود، رفاقت صمیمی داشت، به همین دلیل هم برای اولین دوره کمیسیون ورزشکاران از حمید حمایت کرد تا به صندلی ریاست برسد. کاری که شاید اگر نمی‌کرد و خودش به عنوان رئیس کمیسیون ورزشکاران ورود می‌کرد؛ الان بخش عمده‌ای از مشکلاتی که امروز در کمیسیون ورزشکاران به وجود آمده، هرگز رخ نمی‌داد.

بعد از مدتی بنا به دلایلی که هنوز به طور دقیق مشخص نیست، سوریان از ریاست کنار رفت و بلافاصله بعد از او هم کیانوش رستمی هم انصراف داد تا این‌که آرش میر اسماعیلی به عنوان رئیس کمیسیون انتخاب شد.

دوره انتخاب رئیس کمیسیون یکساله است و به همین دلیل مدت زمان زیادی است که دوره یک ساله آرش به پایان رسیده اما با این‌حال آرش قصد داشت که در این کرسی بماند اما با تعطیلی کمیسیون آرش در نهایت پذیرفت که کنار برود.

حالا بحث انتخاب رئیس برای سال آخر دوره چهارساله ریاست کمیسیون ورزشکاران به شدت داغ شده است. برای سال آخر دوره چهار ساله کمیسیون ورزشکاران بعد از کلی حاشیه بر سر این‌که اساسنامه برگزاری انتخابات کمیسیون ورزشکاران آیا از سوی IOC تائید شده یا نه یکبار دیگر هادی ساعی لیدر شده است. 

ساعی پرافتخارترین ورزشکار المپیکی ایران است و به نوعی اعتبار ورزش ایران محسوب می‌شود و به نسبت به بسیاری از افرادی‌که قصد ورود به انتخابات ریاست کمیسیون ورزشکاران دارند، از اعتبار بیشتری برخوردار است. او از سرمایه‌هایی بود که شاید جاهای مهمتر از این هم می‌توانست حضور داشته باشد و به عنوان یک چهره ورزشی مدیریت کند.

ساعی با اخلاق خوبی که همیشه داشته خیلی خوب روی بقیه نفرات هم تاثیرگذار بوده، این بار آمده تا خودش به عنوان نفر اول ورود کند و به عنوان رئیس کمیسیون ورزشکاران ثبت نام کرده است. او بر خلاف سال اول که از سوریان حمایت کرد و او را به صندلی ریاست رساند، حالا می‌خواهد خودش ورود کند و با توجه به نقش مهم و تاثیر گذاری که دارد، نقش کلیدی ایفا کند و شاید انتخاب ساعی پایانی بر حواشی کمیسیون ورزشکاران باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::