شما اینجا هستید

اخبار برتر » تاریخ سازی در مسابقات جهانی پاداش تمرینات سخت و فشرده بود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان‌های واقعی از زندگی قهرمانان که سال ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

مهناز مردانی پومسه رو کشورمان دارنده مدال طلا و برنز تیمی قهرمانی جهان از خاطرات تلخ و شیرین خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«ورزش همه خاطره هایش شیرین است و تلخی ندارد؛ حضورم در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۰ به میزبانی ازبکستان در کنار بدری اسدی و زهرا افتخاری هم‌تیمی‌های خوبم که اولین مدال طلای بانوان را کسب کردیم از شیرین ترین لحظات زندگی ورزشی من است و در آن زمانی که قهرمانی ما قطعی شد، هیجان انگیزترین خاطره‌ام رقم خورد.

در اردوی این مسابقات استاد کانگ سرمربی آقایان و در بخش بانوان دختر ایشان حضور داشتند که تمرینات سخت و فشرده‌ای به بازیکنان می‌دادند و این فشار به قدری بالا بود که من شب‌ها نمازم را نشسته می‌خواندم چراکه درد شدیدی در زانوهای خود حس می‌کردم تا حدی که روز مسابقات پزشک تیم پای مرا بست تا بتوانم آن را تحمل کنم. البته زمان اجرای فرم‌ها در شیاپ چانگ به قدری شور و هیجان داشتم که دردی حس نمی‌کردم چراکه وقتی می‌خواهی به بهترین عنوان دست پیدا کنی و برای کشورت افتخارآفرین باشی از جان و دل مایه خواهی گذاشت.

در مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۱ روسیه مدال برنز کسب کردیم و آنجا اتفاق خوب دیگری که برای من افتاد انتخابم به عنوان سرمربی تیم ملی بود.

در اولین اعزام به مسابقات آسیایی ۲۰۱۴ ازبکستان تیم من قهرمان شد و با این حساب از این کشور دو خاطره خوب دارم یکی قهرمانی‌ام در بخش بازیکنی و دیگری فتح سکوی اول به عنوان یک مربی که هر دو برایم باارزش هستند.

همچنین سال ۲۰۱۷ در مسابقات هانمادانگ سرمربی تیم ملی بودم که بازیکنان افتخارات خوبی کسب کردند.

بازیکنی و مربیگری در زندگی ورزشی‌ام با هم آمیخته شده اند و هرکدام لذت خودشان را دارند وقتی نتایج تمرینات بازیکنانم به کسب مقام ختم می‌شود یا خودم مقامی بدست می‌آورم تمام خستگی ها، فشارها، دوری‌هایم از خانواده و مشکلاتی که داشته‌ام به شیرینی بدل می‌شوند. اگر بخواهم خاطره تلخی تعریف کنم چیزی برای گفتن ندارم چراکه همه آن دشواری ها را باید به فال نیک بگیرم  و آنها را به کار ببندم تا به نتیجه مطلوب برسم و همیشه شاکر خداوند هستم.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::