شما اینجا هستید

اخبار برتر » میراسماعیلی: از خانواده تکواندو و کشتی خواهش می‌کنم به اختلاف ساعی و سوریان دامن نزنند/ خیلی‌ها دوست داشتند کمیسیون را وارد حاشیه کنند

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ آرش میراسماعیلی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص حواشی انتخابات کمیسیون ورزشکاران و درگیری‌های روزگذشته اظهار داشت: در هفته‌های گذشته حساسیت‌هایی برای انتخابات کمیسیون ورزشکاران پیش آمده بود و خیلی‌ها دوست داشتند کمیسیون را وارد حاشیه کنند و شرایط تقریبا بدی را ایجاد کنند و دوست نداشتند کمیسیون فعال باشد. خدا را شکر با وجود همه تنش‌ها انتخابات خوبی را برگزار کردیم و مشخص شد که بچه‌ها اهل رقابت هستند.

وی تصریح کرد: این رقابت به حدی حساس شد که برخی بچه‌ها علیه یکدیگر مصاحبه‌هایی را انجام دادند که مناسب شان قهرمانی و اسطوره‌ای بچه‌ها نبود. در این بین تنشی بین هادی ساعی و حمید سوریان دو اسطوره ورزش کشور ایجاد شد، که فضای مناسبی نبود. البته از طرفی خوشحال هستیم که حساسیت روی کمیسیون وجود دارد. کمیسیون ورزشکاران تنها کمیسیون کمیته المپیک است که با IOC ارتباط مستقیم دارد و IOC نیز روی این کمیسیون حساس است.

رئیس پیشین کمیسیون ورزشکاران در خصوص حواشی انتخاب بهداد سلیمی و حمیده عباسعلی گفت: ایراد قانونی به آیین نامه داشتیم، چرا که  آیین نامه تاکید شده بود که انتخاب اعضا باید به تائید IOC برسد و حرف، حرف منطقی بود. بهداد سلیمی و حمیده عباسعلی از قهرمانان و افتخارآفرینان ورزش کشور هستند و هیچ کسی روی انتخاب این دو عزیز حرفی نداشت و حتی اگر جای این قهرمانان هر عزیز دیگری نیز بود این ایراد قانونی وجود داشت.

میراسماعیلی خاطرنشان کرد: بحث این بود که این دو ورزشکاران با اختیارات رئیس کمیته ملی المپیک به عضویت کمیسیون ورزشکاران درآمدند، اما در آیین نامه اشاره شده بود که باید این انتخاب به تایید IOC می‌رسید. در نهایت وقتی دیدم تنش‌ها زیاد و احتمال تعطیلی وجود دارد، ورود کردم و از بچه‌ها و ساعی خواهش کردم به این موضوع رضایت بدهند و انتخابات را برگزار کنیم.

وی با اشاره به برخی بی‌اخلاقی‌ها گفت: مطرح کردن تبلیغات منفی علیه حمیدرضا قلی‌پور قهرمان ووشو کشورمان در شب برگزاری انتخابات و مطرح کردن بحث دوپینگ او بی‌اخلاق بزرگی بود که جای گلایه دارد. این بی‌اخلاقی‌ها جایی در ورزش ایران ندارد، اما متاسفانه به این موضوع دامن زده شد. قلی‌پور افتخارات بزرگی را برای ورزش ایران داشته است و اسم او همیشه در ورزش ایران ماندگار است و هر اتفاقی نیز افتاده است مربوط به شب انتخابات نبود.

رئیس فدراسیون جودو در خصوص انصراف خود از کاندیداتوری ریاست کمیسیون ورزشکاران عنوان کرد: به خاطر مشغله‌های کاری در جودو انصراف دادم، اما کماکان کنار بچه‌ها هستیم و عضو فعالی خواهم بود.هر چند ساعی باتجربه است و سالیان سال است که عضو کمیسیون بوده است، اما قطعا تجربیات ۲ سال گذشته خود را در اختیار او قرار خواهم داد.

میراسماعیلی در پاسخ به این سوال که تنش‌های ایجاد شده در انتخابات و برتری نزدیک ساعی در انتخابات منجر به تداوم مشکلات گذشته کمیسیون ورزشکاران نخواهد شد، گفت: طبیعتاً این هنر همه ما است که بتوانیم کنار هم بودن را تمرین کنیم. همیشه در چنین جمع‌هایی اختلاف سلایق وجود دارد، اما خواهش می‌کنم همه در جلسات حضور فعالی داشته باشند.

البته سال گذشته که جلسات به نوعی برگزار نمی‌شد به خاطر حضور برخی بچه‌ها در دوران آماده‌سازی و مسابقات بود و ما نیز حق می‌دادیم. این کمیسیون می‌تواند از حق ورزشکاران کشورمان دفاع کند و در طول این مدت نیز کارهای خوبی انجام شده است و گلایه ما از کسانی است که همه کارهای خوب را زیر سوال می‌برند. احساس من این است که به خاطر شرایط ورزشکاران و ورزش ایران می‌توانیم در کنار هم باشیم.

وی در خصوص کشیده شدن اختلافات ساعی و سوریان به قهرمانان، پیشکسوتان و ورزشکاران تکواندو و کشتی در فضای مجازی گفت: من با هر دو این عزیزان ارتباط دارم و می‌دانم هر دو این بزرگواران از بااخلاق‌ترین قهرمانان و اسطوره‌های ورزش کشور هستند.

ساعی و سوریان بچه محل هستند و ارتباط خوبی نیز با یکدیگر داشتند، اما شرایط، سوتفاهم و جو این چند روز باعث این اختلافات شد. در تلاش هستم در یکی، دو هفته آینده جلسه‌ای با حضور این دو عزیز داشته باشیم تا اختلاف را تمام کنیم. از خانواده دو رشته تکواندو و کشتی نیز خواهش می‌کنم به اختلاف ساعی و سوریان دامن نزنند و مانند گذشته در کنار هم باشند تا این اختلاف سنگین نشود. مشکل این قهرمان با یک دیدار و روبوسی حل خواهد شد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::