شما اینجا هستید
اخبار برتر » علوی: مربیان چگونه می‌توانند بدون بیمه و امنیت شغلی زندگی کنند/ کرونا ادامه دارد و برای ورزش باید فکری کرد/ باشگاه خود را جمع کرده‌ام

محمد علوی مربی خوش سابقه زنجانی کشورمان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص توقف فعالیت باشگاه خود ومشکلات پیش آمده برای مربیان توضیح داد: من سال پیش رییس کمیته مربیان زنجان بودم و درد و دل‌های آنها را می‌شنیدم در حال حاضر فقط بحث بر سر بسته شدن باشگاه من نیست و مشکلات زیادی  بوجود آمده است.

وی افزود: همه اماکن فعالیت‌های خودشان را دارند و این محدودیت فقط برای تکواندو گذاشته شده است. من کارمند هستم و هزینه‌هایم از باشگاه تامین نمی‌شود اما مربیانی که درآمدشان فقط از ورزش است چگونه می‌توانند بدون بیمه و امنیت شغلی در این وضعیت زندگی کنند.

علوی ادامه داد: در زمانی که این ویروس شیوع پیدا کرد، بازیکنان من که مربی تیم ملی بوده‌ام و سابقه و اعتباری داشتم به ۵ نفر رسید حالا ببینید مربیان جوان چه برسرشان آمده! طوری در جامعه القا شده است انگار فقط باشگاه‌ها هستند که علت ابتلای مردم به این ویروس هستند و همه بی اعتماد شده‌اند، در حالی که صاحبان باشگاه با هزینه‌های خودشان و بدون حمایت، تلاش می‌کنند نتیجه این می‌شود که والدین با نگرانی که برایشان به وجود آمده نمی‌گذارند فرزندانشان ورزش کنند. این موضوع صورت خوشی ندارد و ورزش ما متضرر خواهد شد.

محمد علوی در خصوص امکان پیشگیری ابتلا به کرونا بعد از باز شدن باشگاه ها توضیح داد: با تعریف پروتکل‌های بهداشتی قطعا میتوان مانع شد و با رعایت و در نظر گرفتن برخی موارد این موضوع خارج از کنترل نیست.

وی در مورد شرایط بازیکنان در زمان بسته بودن باشگاه ها توضیح داد: با توجه به اینکه ویروس ادامه دارد باید فکری کرد. هزینه‌های مربیان و بیمه آنها نادیده گرفته می‌شود، در این مدت مجبور شدم باشگاه خود را جمع کنم و به فکر فروش وسایل افتاده‌ام تا بتوانم هزینه‌های عقب افتاده این چند ماه را پرداخت کنم.

مربیگری یک شغل محسوب می‌شود و حالا در این شرایط نباید این چنین گرفتار شوند. ملی پوشان یا بازیکنان لیگ ما که حرفه‌ای تمرین می‌کنند حداقل باید درآمدی داشته باشند، آنهایی که کار دیگری بلد نیستند و تنها راه معاش زندگی را از این راه بدست می‌آورند حالا باید با چه امیدی ادامه دهند؟

علوی افزود: هر زمان که حرفی می‌زنیم میگویند مربیان فقط به فکر منافع خودشان هستند و والدین فکر می‌کنند بزرگترین منبع آلودگی باشگاه‌ها هستند ولی با توجه به اینکه قرار است المپیک برگزار شود اکثر کشورها در حال آماده شدن برای این رویداد هستند و این در حالی است که ملی پوشان المپیکی ما به تنهایی در حال حفظ آمادگی هستند و برایشان کافی نیست.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::