شما اینجا هستید
اخبار برتر » یاری: ضربه بزرگی به مربیان و صاحبان باشگاه‌ها وارد شده است/ تکواندو با افتخار آفرینی‌هایش کم نگذاشته و حقش نیست نادیده گرفته شود

محمدرضا یاری مربی خوش سابقه استان البرز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص بسته شدن باشگاه‌ها بخاطر شیوع ویروس کرونا و مشکلات پیش آمده برای مربیان توضیح داد: هر روز دلم بیشتر از اتفاقاتی که برای ورزش ما می‌افتد، می‌گیرد. بالای چهل باشگاه تکواندو از استان البرز همچنین از شهرستان‌هایی مثل قزوین، زنجان، ارومیه و … در حالی که ۲۰۰ تا ۳۰۰ هنرجو دارند بسته شده‌اند؛ محمد علوی کمک مربی تیم ملی و دوست من باشگاه خود را جمع کرد و ضربه بزرگی به مربیان و صاحبان باشگاه‌ها وارد شده است.

وی تصریح کرد: بنده با سرمایه خودم و با وجود مشکلات و بدون حامی مالی باشگاه را اداره می‌کنم و در نهایت هم می‌توانم سرمایه‌ام را از ورزش بیرون ببرم ولی کسانی که مجبورند اجاره بها پرداخت کنند بعد از گذشت این مدت باید چکار کنند؟ همه مربیان برای تاثیرگذاری مثبت بر تکواندو در این زمینه فعالیت می‌کنند اما اکنون برخی، دیگر چاره‌ای ندارند. در حال حاضر تمامی اماکن عمومی و محل های پر رفت و آمد فعالیت‌های خودشان را دارند و این باعث ناراحتی می‌شود که در مورد تکواندو تصمیم درستی گرفته نمی‌شود؛ برای هر موضوعی راهکار پیدا می‌شود و برای این مشکلات هم باید تدابیری اندیشیده شود.

یاری افزود: وزارت ورزش که حکم مربیگری ما را مهر کرده‌اند و کارفرمای ما هستند مربیان را تحت پوشش قرار دهند و حتی شده مبالغ را خود مربیان پرداخت کنند اما یک ماده یا تبصره ای برای مربیان در بیمه تامین اجتماعی در نظر گرفته شود. بیمه من اختیاری است چرا که تعرفه ای در این مورد وجود ندارد و بهتر بود وزارت ورزش و اداره کل در این زمینه فکری می‌کردند تا در این شرایط آسیب کمتری به این قشر وارد شود و در زمان بازنشستگی مربیان هم موثر باشد. ورزش تکواندو با افتخار آفرینی هایش کم نگذاشته و حقش نیست نادیده گرفته شود.

مربی خوش سابقه کشورمان در خصوص اثرات بسته شدن باشگاه‌ها بر بازیکنان گفت: با توجه به اینکه چندین سال است در رده سنی پایه مشغول هستم، به چشم خود میبینم استعدادهایی که چندین سال است برای آنها زحمت کشیده شده در حال نابودی هستند چراکه در این مدت تبلیغات منفی زیادی در مورد باشگاه‌ها شده است و بازیکنان و خانواده آنها ترسیده‌اند و به رشته‌های دیگر سوق پیدا می‌کنند.

یاری در رابطه با امکان کنترل ابتلا به کرونا بعد از باز شدن باشگاه ها توضیح داد: حتما قابل کنترل خواهد بود و می‌شود قوانینی تعیین کرد مثل اینکه با توجه به فضای هر باشگاه تعداد مشخصی بازیکن اجازه فعالیت داشته باشند. همه ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستند، من به عنوان یک مربی خودم را درقبال شاگردانم ﻣﺳﺌول می‌دانم و همانطور که دختر ۶ ساله ام را به باشگاهم می‌برم و مراقب سلامت او هستم، نگران بازیکنان هم هستم.

وی افزود: در اروپا اردوهای تابستانی هم آغاز شده و حتی از کشورهای دیگر بازیکن می‌پذیرند و خیلی خوب توانسته‌ا‌ند این موضوع را مدیریت کنند. ورزشکاران با ماسک و شیلد مخصوص فعالیت ورزشی خود را ادامه می‌دهند و این در حالی است که هوگوپوشان المپیکی ما هر کدام به تنهایی دارند آمادگی خود را حفظ می‌کنند و این اصلا کافی نیست و با توجه به زحماتی که کشیده‌اند حق دارند که وضعیت برایشان قابل تحمل نباشد.

یاری در پایان گفت: سرانه ورزش در استان البرز روی نمودار برای هر نفر ۲ سانتیمتر است، ﻣﺳﺌولین محترم البرز باید به این موضوع توجه داشته باشند تا این شرایط باعث وخیم شدن اوضاع نگردد چراکه اگر باشگاه ها فعالیت خود را پیگیری نکنند سرانه ورزشی پایین تر هم می‌آید.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::