شما اینجا هستید
اخبار برتر » اروپایی ها برای مسابقات جهانی تکواندو استارت زدند/ بلاتکلیفی بلای جان نوجوانان

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، دو ماه دیگر مسابقات تکواندوی نوجوانان جهان برگزار خواهد شد اما هنوز مشخص نیست که تیم نوجوانان ایران چه زمانی تمرینات خود را شروع می کند.

نزدیک به ۵ ماه است که تمامی فعالیت های ورزشی تعطیل شده و با توجه به شیوع دوباره بیماری کرونا در ایران هنوز هم مشخص نیست که تا چه زمانی این تعطیلی ادامه دار خواهد بود و این به یک مشکل بزرگ برای تیم ملی تکواندوی نوجوانان تبدیل شده است.

بر اساس اعلام فدراسیون جهانی تکواندو مسابقات رده سنی نوجوانان ۲۳ تا ۲۷ مهر به میزبانی صوفیه بلغارستان برگزار خواهد شد و این یعنی فقط دو ماه دیگر زمان برای آماده سازی تیم ها زمان مانده اما شیوع ویروس کرونا مانع از برگزاری اردوها و تمرینات برای تیم ملی تکواندوی نوجوانان شده است. 

تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا در ورزش به شکلی است که با توجه به برنامه ریزی اتخاذ شده از سوی فدراسیون جهانی تیم نوجوانان دچار یک بلاتکلیفی شده است.

با توجه به اینکه بیماری کرونا در کشورهای اروپایی نسبت به گذشته کاهش چشمگیری داشته برخی از کشورهای اروپایی تمرینات خود را شروع کردند. حتی تیم ملی انگلیس ترکیب خود را هم برای حضور  در این مسابقات اعلام کرده اما تیم ملی تکواندوی نوجوانان ایران برنامه خود را برای حضور در مسابقات جهانی و زمان شروع اردوها را نمی داند.

انگلیس یکی از کشورهایی بود که بیشترین میزان درگیری را با بیماری کرونا داشت و تلفات زیادی هم را به جا گذاشته بود اما حالا با کنترل این بیماری آمادگی خود را برای حضور در مسابقات جهانی اعلام کردند و قرار است که تمرینات تیم نوجوانان را با جدیت شروع کند. این در حالی است که اینجا حتی در روزهایی که پیک این بیماری هم بوده آمار مبتلایان و فوتی ها نزدیک به آمار کشور انگلیس هم نبوده اما هنوز وضعیت شروع اردوها و تمرینات مشخص نیست.

ستاد مبارزه با کرونا در ورزش بدون ارائه هیچ گونه راهکاری تنها راه حل مبارزه با این بیماری را در تعطیلی اماکن ورزشی می داند. این در حالی است که این تعطیلی ها در صورت ادامه دار بودن می تواند منجر به نابودی ورزش شود. 

با توجه به برنامه ریزی کشورهای اروپایی برای حضور در مسابقات جهانی نوجوانان در بلغارستان به نظر برگزاری این رقابتها قطعی است. به همین دلیل این ضرورت وجود دارد که حتما ستاد مبارزه با کرونا در ورزش تصمیمات جدیدی را اتخاذ کند. باید راهکاری اتخاذ شود که تیم ملی تکواندو نوجوانان بتواند برنامه های آماده سازی خود را پیش ببرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::