شما اینجا هستید
اخبار برتر » بعد از کسب نقره آسیا از خوشحالی خوابم نبرد

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

محمد تقی خضرایی هوگوپوش اسبق تیم ملی تکواندو که مدال نقره قهرمانی آسیا در کارنامه ورزشی‌اش به چشم می‌خورد از خاطرات دوران ورزشی خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«تمام اردوهایی که در آن حضور داشتم برای من یادآور خاطرات خوش هستند چراکه در کنار قهرمانان بزرگی همچون هادی ساعی، فریبرز عسکری، مجید افلاکی، بیژن مقانلو و… بودم و هر کدام در حال حاضر مربیان و اشخاص سرشناسی هستند و باعث افتخار من است که روزی در کنارشان بوده‌ام.

کسب مدال نقره در مسابقات قهرمانی آسیا سال ۱۹۹۸ به میزبانی ویتنام بهترین خاطره من است و با وحید عبدالهی و علی تاجیک هم اتاقی هایم تا صبح از شور و هیجان زیاد خوابمان نبرد و بیدار بودیم چراکه وحید هم مدال گرفته بود. به دلیل بی خوابی ساعت ۵ صبح از محل استراحت خارج شدیم و پیاده روی کردیم و هنوز حس و حال خوب آن زمان را از یاد نمی‌برم.

خداراشکر در حال حاضر فدراسیون امکانات خوبی در اختیار ملی پوشان قرار داده است؛ خوابگاه مناسب، لوازم تمرین کافی که همه در یک مکان هستند و تکواندو به آرامش نسبی رسیده است و رشد خوبی داشته اما باز هم جای بهتر شدن دارد.

در آن زمان مشکلات زیادی وجود داشت مکان استراحت ما در زمین آزادی بود و برای رسیدن به سالن غذاخوری بیست دقیقه‌ای پیاده روی می‌کردیم یا سالن تمرینات ما در شیرودی قرار داشت و از لحاظ مالی هم خوب تامین نمی‌شدیم، با این حال از دل و جان برای ورزش کشورمان مایه می‌گذاشتیم.

یکی از خاطراتی که باعث شد لحظات تلخی را تجربه کنم مربوط به مسابقات جام فجر سال ۱۳۷۰  به میزبانی اصفهان بود که متاسفانه دوست عزیزم فریبرز عسکری با ناداوری نتیجه را واگذار کرد و تمام هوگوپوشان تا چند روز ناراحت بودند.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::