شما اینجا هستید

اخبار برتر » نظم‌ده: جای تکواندو در برنامه عصرجدید خالی بود/ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشگاه‌ها هم می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند

Rate this post

مجید نظم‌ده سرگروه تیم تکاوران استان البرز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص فعالیت‌های بخش هان‌مادانگ در زمان شیوع کرونا توضیح داد: شیوع این بیماری تمام رشته‌های ورزشی را تحت تاثیر قرار داده و باعث لغو تمامی تمرینات و مسابقات شده است. با توجه به اینکه زنجیره ابتلا به این بیماری ادامه دار است و نمی‌توانستیم دست روی دست بگذاریم بنابراین در مشورت با اتاق فکر تیم تصمیم گرفتیم مسابقات مجازی هانمادانگ را برگزار کنیم.

وی افزود: در ابتدا رقابت‌ها به دو صورت دنبال می‌شد؛ اول اینکه بازیکنان از اجرای حرکات و فرم‌هایشان فیلم ضبط کنند و ما آنها را ببینیم و داوری کنیم یا اینکه به صورت آنلاین یک مسابقه زنده داشته باشیم و هم زمان که نمایش اجرا می‌شود داوران رای خود را اعلام کنند. وقتی این روال ادامه پیدا کرد بقیه نقاط کشور از این کار استقبال کردند و رقابت‌هایی را در بخش کیوروگی و هانمادانگ برگزار کردند که در نهایت قرار شد تمامی مسابقات به صورت زنده و مستقیم انجام شود.

نظم‌ده در خصوص تصمیم اولیه حضور در برنامه عصر جدید توضیح داد: سال گذشته که برنامه را دیدیم، جای خالی تکواندو را حس کردیم. فکر کردم رشته هانمادانگ که برای عموم مردم ناشناس‌تر است می‌تواند جذابیت لازم را برای مخاطبین داشته باشد، همین طور هم بود و در زمان اجرای نمایش شور و هیجان خاصی در سالن برپا بود. با گروهی از بازیکنان که در سطح کشور جزو بهترین‌ها محسوب می‌شوند شرکت کردیم و تجربه خوبی بود.

وی ادامه داد: برای شروع، آبان ماه سال ۹۸ ویدیویی از اجرای نمایش را ضبط کردیم و برای برنامه عصر جدید ارسال کردیم که از میان ۳۰۰۰۰ فیلم انتخاب شدیم و برای راستی آزمایی دعوت شدیم. در آنجا به گفته آقای علیخانی و داوران، نمایش کمتر دیده شده و جذابی را ارایه دادیم که می‌توانست پتانسیل صعود به مرحله نیمه نهایی را داشته باشد که در آخر برای ورود به برنامه برگزیده شدیم.

مجید نظم‌ده سرگروه تیم تکاوران در مورد انتخاب موضوع نمایش گفت: در زمان تصمیم گیری برای اجرای نمایش و موضوع، هدفمان بهتر دیده شدن حرکات بود و در نهایت این ایده مورد قبول واقع شد که داستانی از شاهنامه را اجرا کنیم. از یک شاعر کمک گرفتیم و ماجرا را برایش تعریف کردیم و ایشان با برداشتی آزاد از شخصیت کاوه شاهنامه فردوسی شعر را سرودند که جذابیت کار ما را بالا برد و مورد تایید همه بود. خدا را شکر بازخورد خیلی خوبی از مخاطبان و خانواده بزرگ تکواندو گرفتیم.

نظم ده در خصوص حمایت شدن گروه خود گفت: در این مسیر حاج آقا پولادگر، استاد نوذری و بقیه عزیزان همگی از ما حمایت کردند که تشکر می‌کنم.

سرگروه تیم تکاوران در خصوص داوری و حذف شدن از این مسابقه اظهار داشت: ما از ابتدا می‌دانستیم داوران حاضر در این برنامه تخصصی در ورزش‌های رزمی ندارند و رای آنها برای ما میتواند کاملا سلیقه‌ای باشد و مورد قبولشان واقع نشود. همچنین در خصوص رای منفی آقای عظیمی نژاد برخی از دلایل ایشان درست بود که گفتند تخته‌ها نشکست ولی تا حدی هم قابل قبول نبود چراکه هدف ما تنها نمایش دادن شاخه هانمادانگ از تکواندو بود که کمتر دیده شده است.

نظم ده در پایان صحبتی با خانواده‌های بازیکنان داشت: دوست دارم به پدر ومادرها بگویم خیلی هم از کرونا نترسند و تنها ورزش را عامل ابتلا به این ویروس ندانند. با رعایت پروتکل‌های بهداشتی که در این چند ماه آن را یادگرفته‌ایم می‌توان شیوع کرونا را کنترل کرد.

وی تصریح کرد: همانطور که تمامی اماکن عمومی و مشاغل فعالیت‌های خودشان را پیگیری می‌کنند، فعالیت باشگاه‌ها هم می‌تواند در شرایط عادی پیگیری شود. در حال حاضر صاحبان باشگاه‌ها که گذران زندگی آنها از این راه است بنابر قانون وزارت ورزش نمی‌توانند امرار معاش کنند و اگر این روند ادامه پیدا کند سرانه ورزش کشور بسیار کاهش پیدا می‌کند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::