شما اینجا هستید
اخبار برتر » زوار: عدم برگزاری مسابقات جهانی ضرر جبران‌ناپذیری دارد

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، محمدرضا زوار در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص در خصوص برگزاری مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی صوفیهِ بلغارستان، اظهار داشت: با توجه به شرایط و گستردگی ویروس کرونا و درگیر بودن اکثر کشورهای جهان و نیز تحت‌الشعاع قرار گرفتن تمرینات آماده‌سازی، فدراسیون جهانی تکواندو با نظرخواهی از کشورهای عضو تا قبل از ۱۰ شهریور ماه سال جاری، با درنظر قراردادن تمامی شرایط در خصوص برگزاری مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی صوفیهِ بلغارستان تصمیم‌گیری خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی نوجوانان افزود: به نظر می‌رسد در شرایط فعلی که اکثریت کشورها به جز تعدادی که اخیراً مجوز تمرین اخذ کرده‌اند، امکان تجمع تکواندوکاران بیش از ۱۰۰ کشور جهان در کشور بلغارستان و همچنین برگزاری مسابقات در آن تاریخ میسر نخواهد بود.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد تا با کنترل ویروس کرونا شرایطی فراهم شود که تا قبل از پایان سال میلادی، امکان برگزاری این مسابقات فراهم شود، گفت: چرا که تعطیلی طولانی مسابقات، ضرر جبران ناپذیری را به یک نسل از تکواندوی دنیا وارد خواهد ساخت. بدیهی است در صورت صدور مجوز برگزاری مسابقات، فدراسیون تکواندو به همراه سازمان تیمهای ملی و کادر فنی تیمهای دختران و پسران در اسرع وقت با همفکری و  تبیین برنامه، چگونگی مسابقات انتخابی و ورود به اردو را مشخص خواهند نمود. لازم به ذکر است تمامی این برنامه ها پس از اخذ موافقت از ستاد ملی مبارزه با کرونا و مسئولین وزارت ورزش و کرونا اجرایی خواهد شد.

سرمربی تیم لوازم خانگی کن، در خصوص برگزاری لیگ نیز عنوان کرد: تمامی تیمهای لیگی منتظر آغاز فعالیت رسمی سالن‌های ورزشی بوده که باشگاهها با یک برنامه‌ریزی منسجم و دقیق، ابتدا دوری ۶ ماهه‌ی بازیکنان از تمرینات رزمی را جبران کرده و با آمادگی کامل خود را برای برگزاری لیگ در سال جاری آماده کنند.

زوار خاطرنشان کرد: باشگاه لوازم خانگی کن نیز پس از تسویه‌ی حساب کامل با کادر فنی و بازیکنان خود و پس از جلسه ی کمیته‌ی فنی باشگاه و تعیین کادر فنی و تدوین برنامه‌های مورد نظر، خود را برای حضور پرقدرت‌تر در تمامی لیگ‌ها آماده خواهد کرد. جا دارد از مدیران شرکت لوازم خانگی کن و تلاش پرسنل زحمتکش آن در این شرایط سخت اقتصادی جهت حمایت از ورزش المپیکی تکواندو تشکر کنم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::