شما اینجا هستید

اخبار برتر » خضرایی: ماسک من میتواند راهکار جهانی مبارزه با کرونا باشد/ لیست تعداد مورد نیاز خانواده تکواندو را نداریم/ناراحتم از سوی ﻣﺳﺌولین چرا کاری انجام نمی شود

Rate this post

علی اکبر خضرایی قهرمان ومربی اسبق استان البرز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص طرح پیشنهادی نوع خاصی ماسک برای کمک به شروع مجدد فعالیت های ورزشی رشته های مختلف توضیح داد: پرورش یافته تکواندو هستم و مدال های کشوری و بین الملل دارم. بیشتر از سه هفته است که روزی دو ساعت می خوابم تا طرح را زودتر تکمیل کنم. از همسر و فرزندانم خواهش کردم یک هفته من را تنها بگذارند تا تمام تمرکزم را برای نجات جان انسانها بگذارم که امیدوارم روزی به این از خود گذشتگی شان افتخار کنند.

وی ادامه داد: در این روزها به دوستان و آشنایان زیادی تسلیت گفته ام که واقعا با تمام وجودم از این موضوع ناراحت هستم بنابراین کرونا را مدام صدا کردم تا بتوانم بر آن غلبه کنم چرا که آنقدر قوی نیست تا جلویم زانو نزند؛ طرح من الهامی از جانب خداست و به قدرتش ایمان دارم؛ خدا اگر دردی میدهد درمانش را هم داده است، با  لطف خودش فکر این طرح را به دل من انداخته که بتوانم کاری کنم. نمیتوانستم یکجا بنشینم تا کرونا خانواده بزرگ و زحمتکش ورزش را نابود کند فقط ناراحتم از سوی ﻣﺳﺌولین چرا کاری انجام نمی شود.

مربی استان البرز درمورد تاییدیه فدراسیون پزشکی و سازمان بهداشت روی طرحش توضیح داد: تاییدیه فدراسیون پزشکی ورزشی را هنوز نگرفته ایم اما این طرح فراترازسطح کشور رفته و از تمام جهات مورد بررسی قرار گرفته است در نهایت تشخیص داده شده است انتقال ویروس کرونا توسط آن امکان پذیر نخواهد بود.

خضرایی در خصوص استفاده این ماسک در رشته هایی مثل کاراته، بوکس و کشتی و … گفت: کمیته ملی المپیک به دنبال راهکاری برای تمام ورزش ها بود، ایمن کردن رشته ای مثل کشتی سخت است چرا که دست با سر تماس دارد و نمیشود کنترل کرد مگر اینکه قوانینی برای کشتی در نظر گرفته شود و حرکات اصلاح بشوند و دست زدن به سر در کشتی حذف شود ولی در بقیه رشته ها این ماسک کاربردی است و ورزشکاران میتوانند با آرامش در تمرینات حاضرشوند.

وی در مورد حمایت اسپانسرها گفت: روی طرح تکمیل شده سرمایه گذاران اعلام آمادگی و حمایت کرده اند البته زمان زیادی برد چرا که ماسک را برای ورزشکاران طراحی کرده بودم ولی این طرح خیلی تکمیل شد و میتواند راهکار جهانی مبارزه با کرونا باشد.

در ادامه خضرایی تصریح کرد: در انتظار نامه برآورد تعداد مورد نیاز ورزشکاران تکواندو برای انجام تدارکات تولید، از سمت فدراسیون هستیم. هنوز لیست تعداد مورد نیاز خانواده تکواندو را نداریم تا در صورت تایید کمیته فنی و پزشکی فدراسیون بتوانیم تولید و در اختیار ورزشکاران قرار دهیم. امیدوارم بتوانیم به اندازه اکثریت جامعه توسط اکیپی بزرگ با یک همت شبانه روزی این ماسک را به تولید برسانیم.

مربی استان البرز در پایان گفت: با هزینه شخصی و تا آخرین مبلغ باقی مانده از پس اندازم که برای زندگی خانواده ام به آن نیاز داشتم طرح را جلو بردم و اصلی ترین دلیلم ندیدن آینده بدون ورزش است. دو کشور ثروتمند خلیج فارس امارات و کویت خواهان همکاری هستند ولی من بر روی جان مردم کشورم معامله نمی‌کنم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::