شما اینجا هستید

اخبار برتر » علی‌نژاد: تکواندو خانواده باشخصیت و با شناسنامه‌ای است/چشم برهم بزنیم المپیک رسیده است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ دکتر مهدی علی‌نژاد، معاونت توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در مراسم رونمایی از اپلیکیشن تخصصی تکواندو گفت: خوشحالم در روز رونمایی از اپلیکیشن تکواندو در جمع قهرمانان، پیشکسوتان و خانواده این رشته حضور دارم. تکواندو یکی از موفق‌ترین فدراسیون‌های ایران است و در ارزیابی صورت گرفته در سال ۹۸ یکی از سه فدراسیون برتر کشور بود.

توفیقاتی که این رشته در تمامی رده‌های سنی و در بخش آقایان و بانوان داشت، ویژه بوده است. خوشحال هستیم که مسئولان فدراسیون تکواندو همچون گذشته به کلام حضرت امیر (ع) عمل کردند که فرزند زمانه خویش باش. امروز زمانه ما، عصر تکنولوژی و اطلاعات است و اگر بخواهیم در مسیر پیشرفت گام برداریم باید از این ابزارها استفاده کنیم و ویروس کرونا مزید بر علت شد تا یادمان باشد از روش‌های دیگر می‌توانیم برای زندگی خود استفاده کنیم.

وی افزود: راه‌اندازی اپلیکیشن تخصصی تکواندو تدبیر مناسب و خوبی است و جا دارد همه فدراسیون‌ها چنین امکانی را فراهم کنند. 

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش افزود: واقعا ارزشمند است که در دوره ای که ویروس کرونا فعالیت ها را تحت شعاع خود قرار داده، فدراسیون تکواندو بیش از ۶۰ دوره بازآموزی و دانش آفزایی را به صورت آنلاین برگزار کرده  و این نشان می‌دهد واقعا تدبیر صورت گرفته و کار متوقف نشده است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش گفت: چشم برهم بزنیم المپیک رسیده است. در بخش مردان دو سهمیه توسط تکواندو کسب شده است و امیدواریم در بخش بانوان نیز دو سهمیه کسب کنیم، چرا که ما روی افتخارآفرینی تکواندو حساب کردیم. در تلاش هستیم هر چه زودتر مجوز آغاز فعالیت‌ها و شروع اردوها دریافت کنیم و در اولین فرصت تمرینات متمرکز را با رعایت پروتکل‌ها آغاز کنیم.

قطعا سلامت ورزشکاران اولویت است و این ویروس کرونا نشان داد در موج دوم رفتارهای متفاوتی دارد و جوان، پیر یا ورزشکار نمی‌شناسد؛ تعدادی از قهرمانان ما شرایط حادی پیدا کردند و به هیچ وجه نمی‌توان این ریسک را بکنیم که ورزشکاران که سرمایه‌های ملی ما هستند را در معرض خطر قرار دهیم.

وی با توصیه به قهرمانان تکواندو عنوان کرد: ورزشکاران عزیز، دوران قهرمانی دوران کوتاهی از زندگی ورزشی است و اگر دوره ورزشی را  100 سانتی‌متر یک خط کش لحاظ کنیم، دوران قهرمانی تنها ۱۵ سانتی‌متر این خط کش است و باقی ان به دوره پس از قهرمانی است، بنابراین آن چیز که برای ورزشکار می‌ماند اخلاق، منش پهلوانی و راه درست است و کسانی که به حاشیه رفتند، دوران قهرمانی کوتاهی داشتند و خواهش می‌کنم بحث اخلاق و فروتنی سرلوحه ورزشکاران باشد و شرایط الگو بودن را داشته باشد. شرایط الگو بودن شرایط یک زندگی درست است؛ امثال شهید زمانی‌نیا حجت‌های تکواندو هستند که در خطیرترین موقعیت‌ها از آب و خاک این مرز و بوم دفاع کردند و در نهایت به فیض شهادت رسیدند.

امیدوارم این شهدا الگوی قهرمانان باشند و قهرمانان الگوی جوانان نیز باشند. تکواندو خانواده باشخصیت و با شناسنامه‌ای است و به عنوان کسی که در نوجوانانی تکواندو کار کردم از حضور در این خانواده به خود می‌بالم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::