شما اینجا هستید

اخبار برتر » زوار: لغو مسابقات جهانی و المپیک نوجوانان فرصت افتخارآفرینی را از یک نسل گرفت

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، محمدرضا زوار در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در خصوص لغو مسابقات جهانی تکواندو اظهار داشت: باید بابت شرایطی که ایجاد شده است تاسف خورد. شرایطی که باعث شد که موقعیت برای  افتخارآفرینی بازیکنان نوجوانان که شرایط سنی آنها در این رده سنی در سال جاری و سال آینده به پایان می‌رسد، از دست برود.

وی تصریح کرد: نوجوانانی که می‌توانستند با کسب موفقیت در مسابقات جهانی و المپیک سال آینده افتخاری را در کارنامه ورزشی خود ثبت کنند. واقعا جای افسوس دارد که شیوع کرونا باعث شد  با وجود داشتن جوانان ارزشمند، امکان اهتزاز پرچم کشورمان در مسابقات جهانی و المپیک جوانان پیش نیاید.

سرمربی تیم تکواندو نوجوانان در خصوص اینکه لغو کامل این مسابقات از سوی فدراسیون جهانی تصمیمی منطقی بود، گفت: به نظر من باید مسابقات را زودتر لغو می‌کردند، اما فدراسیون جهانی صبر کرد تا شاید شرایط جهان بهتر شود و یا واکسن بیماری کشف شود. شرایط در سال جاری برای برگزاری مسابقات مهیا نبود، اما از طرفی منطقی نبود که این مسابقات تا سال ۲۰۲۲ به تعویق بیفتد. فدراسیون جهانی می‌توانست این مسابقات را در سال ۲۰۲۱ پیش‌بینی کند تا برای بازیکنان این رده سنی، امید و انگیزه‌ای وجود داشته باشد.

زوار تاکید کرد: بازیکنان رده سنی نوجوانان با لغو مسابقات جهانی و انتخابی مسابقات المپیک نوجوانان سنگال موقعیت بزرگی را از دست دادند. بازیکنان نوجوانان می‌توانستند در صورت برگزاری مسابقات جهانی پایه‌گذاری موفقیت در المپیک جوانان ۲۰۲۱ را نیز انجام بدهند که متاسفانه هر دو فرصت از دست رفت. برگزاری مسابقات در سال ۲۰۲۴ نیز با یک نسل دیگر خواهد بود و این بازیکنان دیگر امکان حضور در مسابقات را ندارند.

وی در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای باید برای حفظ بازیکنان این نسل صورت بگیرد تا آنها بی‌انگیزه نشوند و تکواندو را رها نکنند، گفت: اولین گام این است که ستاد مبارزه با کرونا دست از سر رشته‌های رزمی بردارد و این مقررات سخت را در مورد مراسم‌های ختم، عروسی و سفرها بگذارد. در حال حاضر همه باشگاه‌های ورزشی تعطیل است و با تعویق مسابقات نیز شرایط برای تغییر گام به گام زندگی این نوجوانان ایجاد خواهد شد.

سرمربی تیم نوجوانان خاطر نشان کرد: مدیریت فدراسیون تکواندو و وزارت ورزش در حفظ آینده ورزشی این بازیکنان بسیار مهم است. وقتی شرایط برای تمرین بازیکنان وجود ندارد کاری از دست مربیان برنخواهد آمد.ابتدا باید  این مشکل باید با صدور مجوز از سوی ستاد مبارزه با کرونا و در ادامه با برگزاری مسابقات لیگ از سوی فدراسیون مدیریت شود تا بچه‌ها در کوران مسابقات حضور داشته باشند و تهدید ایجاد شده را به فرصت برای حضور در تیم ملی بزرگسالان تبدیل کنند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::