شما اینجا هستید
اخبار برتر » معتمد: به دو المپین تکواندو ایران امیدوارم/ تکواندو همیشه در میادین بزرگ عملکرد قابل قبولی داشته است

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، محمد باقری‌معتمد، عضو سابق تیم‌ ملی تکواندو، درباره راه‌اندازی اپلیکشین تخصصی تکواندو در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا عنوان کرد: امیدوارم با این اپلیکیشن اخبار خوب تکواندو را اهالی تکواندو بتوانند دنبال کنند، مخصوصا اخبار المپیک را که یک سال بیشتر به برگزاری آن نمانده است. همچنین امیدوارم بچه‌هایی که توانستند سهمیه المپیک را بگیرند ان‌شاءالله بتوانند مدال خوشرنگی را هم کسب و این اهالی با این اپ بتوانند خوشحالی‌شان را ابراز کنند.

دارنده مدال نقره المپیک لندن در مورد شانس کسب مدال تکواندو در المپیک ۲۰۲۰ گفت:  با تدابیری که فدراسیون تکواندو و مربیان دیدند امیدوارم بتوانند این دو ملی‌پوش را به اوج آمادگی برسانند که آنها هم در روز مسابقه در پیک خودشان باشند و بتوانند نتایج خوبی را کسب کنند. من هم به این دو بازیکن امیدوارم چون با شناختی که از آنها داشتم می‌دانم اول از همه بچه‌های باغیرتی هستند، تجربه لازم را دارند چراکه بارها در میادین مختلف بین‌المللی به میدان رفتند و افتخارآفرینی کردند. البته که المپیک هم میدان خیلی بزرگی است و نیاز به تجربیات زیادی هم دارد اما وقتی بازیکنی بتواند جواز حضور در این میدان را کسب کند قطعا شایستگی کسب سکو را هم دارد.

او اضافه کرد: عیار تیم را باید در نتایج رقابت‌های مهمی چون مسابقات جهانی، المپیک و … سنجید. تکواندو همیشه در این میادین عملکرد قابل قبولی داشته هرچند پیش از این به دلیل کارشکنی‌هایی که شد برای رقابت‌های جهانی منچستر ویزای برخی بازیکنان صادر نشد و نتوانستیم در آن جایگاه اصلی‌مان قرار بگیریم. با این حال امیدوارم در المپیک توکیو این ناکامی را با کسب مدال‌های خوشرنگ جبران کنیم.

باقری‌معتمد در خصوص فعالیتش در تکواندو توضیح داد: قبل از کرونا من یک سال و نیم مربی و سرمربی تیم‌ ملی هندوستان بودم و نتایج خوبی را کسب کردیم. کلا حیطه کاری‌ام خارج از ایران بود قبل از هندوستان هم سمینارهای بسیاری در کشورهای مختلف رفته بودم و در کشورهای بلژیک، آلمان، فرانسه، هلند و آمریکا این سمینار برگزار شده است. درست است به خاطر کرونا در ایران ماندگار شدم اما هنوز هیچ تصمیمی نگرفتم که بخواهم فعالیتی داشته باشم.

او در پایان در خصوص احتمال برگزاری رقابت‌های لیگ بیان کرد: کسانی که موافق این هستند در این شرایط لیگ را داشته باشیم اول باید موافق این باشند که اردوهای تیم‌ملی برگزار شود. فکر می‌کنم حتی اگر یک‌سال لیگ‌مان برگزار نشود هیچ اتفاقی نخواهد افتاد؛ اول از همه مهم این است که بچه‌های المپیکی ما بتوانند اردوهایشان را مستمر برگزار کنند و تمام فکر و ذکر همه اهالی تکواندو به این بچه‌ها باشد که بتوانند در مسابقات نتیجه کسب کنند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::