شما اینجا هستید
اخبار برتر » هدفم در تمام این سال‌ها لذت بردن از ورزش بود/ کینه محافظ شاه بهترین‌ روزهای من را گرفت

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

فیروزاسبقی پیشکسوت و از قهرمانان اسبق تکواندو در حال حاضر در بخش هانمادانگ برای کشور افتخار آفرینی می‌کند در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ به میزبانی کره جنوبی یک مدال طلا در آیتم پال کیوک پا و یک نقره در آیتم سونال کسب کرده است؛ وی از خاطرات دوران قهرمانی خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«از مسابقات قهرمانی کشور سال ۵۲ خاطره تلخی دارم چراکه باعث شد سال‌ها پشت درب سالن‌های مسابقه منتظر بمانم.

اول صبح قرار بود برای وزن کشی برویم که قبل از ورود به محل رقابت‌ها شخصی آمد سد راهمان شد و کمی اذیتمان کرد؛ مجبور شدیم با او درگیر شویم و سپس وارد شدیم. قبل از ورود به شیاپ‌چانگ او را دیدم؛ اطرافیان بهم گفتند این فرد محافظ شاه بوده است گفتم هر که میخواهد باشد!

برابر حریف اولم که از شهر بندرعباس بود قرار گرفتم و تا راند دوم با اختلاف امتیاز از او پیشی گرفته بودم اما در همین حین همان شخص به جای داور رقابت‌ها ایستاد، پس از آن دیگرتکنیک‌های اجرایی من روی رقیبم قبول نشد و اخطارهای پی در پی می‌گرفتم که در نهایت منجر به شکست من شد. کینه این شخص از من ادامه داشت و حدود ۶ سال نتوانستم در مسابقات حضور پیدا کنم.

یکی دیگر از خاطراتم حضور در اردو تیم ملی بود که بعد از کسب مقام در مسابقات قهرمانی کشور انتخاب شده بودیم و قرار بود به مسابقاتی در کشور هلند و سوریه اعزام شویم. در این زمان دوباره بین من و دیگر هم تیمی‌ام که بارها او را شکست داده بودم، رقابتی گذاشتند و گفتند هر که برنده شود به هلند می‌رود و هر که بازنده شود به سوریه اعزام خواهد شد اما برای من هیچ فرقی نداشت چراکه هدفم لذت بردن از ورزش بود و فقط دوست داشتم ورزشکار باشم.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::