شما اینجا هستید
اخبار برتر » پولادگر: اردوهای ملی تکواندو را در صورت ضرورت برگزار می‌کنیم/ طراحی نهایی ماسک ویژه تا پایان ماه آینده

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، سیدمحمد پولادگر در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که برای مسابقات کسب سهمیه بانوان چه پیش بینی صورت گرفته است، اظهار داشت: مسابقات کسب سهمیه المپیک در بخش بانوان قرار است در اردن برگزار شود. این کشور اعلام آمادگی خود را برای برگزاری این رقابت ها به فدراسیون جهانی داده و گفته که می تواند آن را در این شرایط برگزار کند. ولی هنوز از طرف فدراسیون جهانی و اتحادیه آسیا رسما چیزی به ما اعلام نشده است.

وی در خصوص برگزاری مسابقات گرندپری عنوان کرد: مکزیک میزبان فینال پیکارهای گرندپری است. با اینکه این رویداد هم مسابقه مهمی است ولی تاثیری در کسب سهمیه المپیک ندارد. برگزاری این رقابتها نیز قطعی نیست ولی اگر شرایط مهیا شود، این قول را از مسئولان ورزش گرفتیم که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اردوهای تیم ملی را آغاز کنیم. 

رئیس فدراسیون تکواندو در مورد طراحی ماسک توسط یکی از تکواندوکاران گفت: از متخصصان تنفسی و کارشناسان پزشکی در مورد طراحی این ماسک نظرخواهی کردیم که آیا تکواندوکاران می توانند با این ماسک ها تمرین کنند یا مسابقه بدهند؟ تکواندوکاران از فعالیت‌های زیادی برخوردارند و امکان دارد مشکل تنفسی برای آنها ایجاد شود.

وی افزود: هنوز تیم پزشکی جواب قطعی به ما نداده است. البته طراح این ماسک اعلام کرده تغییراتی در آن ایجاد کرده و طرح نهایی به دست ما نرسیده است. طبق صحبتهایی که با او داشتیم، شاید ماه آینده، طرح نهایی را به ما بدهد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::