شما اینجا هستید
اخبار برتر » اُغربخیر آقای وزیر/ از تعطیلی باشگاه‌ها خبر دارید؟

چند روز پیش آقای وزیر در مراسم کمک های مومنانه فدراسیون کشتی شرکت و صحبت هایی را عنوان کردند که واقعا جای تعجب داشت. 

وزیر ورزش و جوانان فرمودند:”امروز و در آستانه عید غدیر خم در خانه کشتی هستیم. تلاش های بسیاری توسط عزیزان حاضر در کشتی به کمک بسیج ورزشکاران انجام شد. نخستین مرحله از کمک های مردمی تحت عنوان پویش کمک مومنانه آغاز شد و به امید خداوند این حرکت در آینده توسط سایر فدراسیون‌های ورزشی ادامه خواهد داشت.”

در نگاه اول این سوال برایمان مطرح شد که چرا جامعه ورزش اینقدر دیر به فکر کمک مومنانه افتاده است. در حالیکه بسیاری از نهادها از مدت ها پیش این رزمایش را آغاز کرده اند؟مگر نه اینکه رهبر معظم انقلاب در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت نیمه‌ی شعبانِ(۲۱ فروردین ماه) امسال و با اشاره به مشکلاتی که به‌خاطر کرونا برای برخی مردم پیش آمده، فرمودند: «ماه رمضان، ماه انفاق و ایثار و کمک به مستمندان است؛ چه خوب است که یک رزمایش گسترده‌ای در کشور به وجود بیاید برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا که این اگر اتّفاق بیفتد، خاطره‌ی خوشی را از امسال، در ذهنها خواهد گذاشت.»

اما با مروری بر اخبار متوجه می‌شویم که جامعه ورزش خیلی قبل تر این حرکت را آغاز کرده است. به طور مثال خانواده بزرگ تکواندو در ماه مبارک رمضان با پویشی به نام دست‌های خدایی کمک‌های بسیاری به آسیب دیدگان کرونا داشت. 

گویا آقای وزیر تازه از خواب بیدار شده و شاید هم بی خبری از اوضاع و احوال مملکت در تمام ارکان کابینه رسوخ کرده است. نکند وزیر ما هم  صبح که از خواب بیدار شدند متوجه موضوع شده اند! اما همراهان آقای وزیر چطور ؟ دکتر احمدی!! معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان؟؟؟!!! آقای آذرنوش مسئول ورزش بسیج کشورکه در مراسم قبلی حضور داشتند و در این مراسم هم دوشادوش آقای وزیر بودند چرا به ایشان گزارش نداده بودند؟!!

جای خرسندی است که این عزیزان پس از حضور در این مراسم پیام تبریک و تقدیر هم می‌دهند، در حالی که هستند بسیاری از نوجوانان و جوانان این مرز و بوم که پس از افتخار آفرینی در میادین مهم دلشان به همین پیام تبریک آقای وزیر خوش است که متاسفانه دریغ می‌شود.

این بی خبری شخص اول ورزش کشور ما را به این فکر می‌اندازد که نکند از تعطیلی باشگاه‌های ورزشی هم بی‌خبرند که هیچ اقدامی نمی‌کنند؟  تعطیلی برای مربیانی که تنها منبع درآمدشان و تنها تخصصی که دارند ورزش است و لاغیر بسیار گران تمام شده است. آقای وزیر؛ اُغربخیر

✍ امیر حسین ملکی

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::