شما اینجا هستید
اخبار برتر » منصوریان: آبروی ووشو را با دوپینگ برده اند اما ملی پوشان می ترسند حرف بزنند!

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ شهربانو منصوریان در خصوص حواشی اخیر که به دلیل دفاع از خواهرش برای او ایجاد شده است، اظهار کرد: اخیرا از رشته ووشو چند نمونه تست دوپینگ مثبت اعلام شده است. مریم هاشمی قبل از مسابقات انتخابی دو سالی می شد که از ووشو خداحافظی کرده بود و بعد از این دو سال در رقابت‌های انتخابی شرکت کرد. جام جهانی سهمیه مریم هاشمی بود که به جای او فریناز نذیری را اعزام کردند در حالی که نظیری بدون کسب سهمیه وارد اردوی تیم ملی شد. هاشمی هم بعد از دو سال آمد و بدون این که انتخابی شرکت کند وارد تیم ملی شد. این‌ها اشکالی ندارد بالاخره رئیس فدراسیون اختیار دارد و امتیازی بود که به هاشمی داده شد.

او ادامه داد: ماجرا از این جا آغاز شد که مریم هاشمی در مسابقه انتخابی مقابل سهیلا خواهر من قرار گرفت؛ رقابت اول نیز سهیلا برنده شد که اعتراض کردند؛ هاشمی سه رقابت انتخابی را برابر چشمان دو هزار تماشاگر شکست خورد. با وجود این شکست او را برای جام جهانی انتخاب کردند. حالا که من آمدم و اعتراض کردم که چرا حق خواهرم را پایمال کردید علیه من موضع گیری می شود. شخصی که زمانی در فدراسیون ووشو فعالیت می‌کرد و آن زمان که ما به مسابقه می‌رفتیم اخبار خوب منتشر می‌کرد حالا علیه من می‌نویسد. ایشان حقوق بگیر فدراسیون ووشو بود و گویی الان هم می‌خواهد جبران کند. جبرانش هم این است که من و خواهرم سهیلا را بکوبد. طوری رفتار می کنند که یعنی من الگوی ضد اجتماع هستم. افرادی که چندین سال مثبت می‌نوشتند الان که من معترض شدم و حرف حق زدم ضد من می‌نویسد.

شهربانو منصوریان با ابراز این ادعا که ووشوکاران زیادی هستند که حقشان خورده شده و اعتراض کردند و کمیته انضباطی محرومشان کرده است، گفت: من که آمدم دوباره حرف حق بزنم کمیته انضباطی تشکیل دادند که چرا خبر دوپینگ هاشمی را اعلام کردی؟ من زمانی این موضوع را اعلام کردم که این خبر در همه سایت‌های خبری منتشر شده بود و بعد در صفحه شخصی‌ام گذاشتم. بعد می گویند به خاطر این که شئونات اسلامی را رعایت نکردی دو سال محروم هستی؛ آخه این چه حرفی است؟

دارنده ۱۰ نشان طلای جهانی ووشو تصریح کرد: چرا یک ورزشکار را دو سال محروم می‌کنند؟ من دوست دارم زیر پرچم کشور خودم مسابقه بدهم. چرا کاری می‌کنند که من بخواهم از کشورم بروم! آن زمان که من در مسابقات کشوری و استانی حضور داشتم که البته به مسابقات جهانی نرفتم آقای علی نژاد پزشک تیم بود. آن وقت ما که خاک ووشو را خورده‌ایم و این همه زحمت کشیدیم باید خانه نشین شویم. چرا؟

منصوریان در مورد انتقاداتش از فدراسیون ووشو عنوان کرد: زمانی که آن پست را در اینستاگرامم گذاشتم همه با من بد شدند از جمله فدراسیون و معاون وزیر ورزش. من حتی شکایت هم کرده‌ام. برای چه این برچسب را به من می‌زنند که الگوی ضد اجتماع هستم؟ چرا قبلا به به و چه چه می‌کردند و آدم خوبی بودم حالا که حرف حق زدم و گفتم چرا این کارها را می‌کنید بد شدم؟

او همچنین به سکوت خواهر خود الهه منصوریان اشاره کرد و گفت: الهه می‌ترسد و می‌گوید تو را دو سال محروم کردند. خواهرم نمی‌خواهد زحمات چندین ساله‌اش هدر برود و خانه نشین شود.

شهربانو منصوریان در ادامه بیان کرد: من آدم دورویی نیستم بچه شهرستانم و خدا خواست به اینجا رسیدم؛ حرف بدی هم نزدم فقط گفتم چرا خواهرم که سه بار در مسابقات انتخابی پیروز شد به رقابت‌های جهانی اعزام نشد و حقش را خوردند؟

بانوی ووشو کار ایران با انتقاد از حضور آقایان در مسابقات گفت: چرا من و خواهرم الهه را بیرون کردند اما مردان در سالن بودند؟ ما در کشور اسلامی زندگی می‌کنیم و همان طور که بانوان به مسابقات فوتبال نمی‌روند آقایان هم حق ندارند مسابقات بانوان را ببینند. وقتی قانون کشورم می‌گوید آقایان نباید در سالن بانوان حضور داشته باشند باید این قانون اجرا شود. چرا ما را از سالن بیرون کردند و از یک پستو کوچک بازی خواهرمان را نگاه کردیم؟ فیلم مستند در این مورد وجود دارد. چرا برچسب‌هایی می‌زنند که اصلا در شان و شخصیت ما نیست؟ ما که همیشه طبق الگوهای نظام اسلامی رفتار و حرکت کرده‌ایم. ما با آقای علی نژاد بد نیستیم فقط می‌گوییم شما که رئیس قبلی فدراسیون بودید این ظلم‌ها را نمی‌بینی؟ خدا همیشه پشت من بوده و حقم را گرفته؛ فردی را به مسابقات جهانی بردند و آبروی فدراسیون با این دوپینگ رفت. خدا آه ما را شنید و گفت شما که زورتان نمی‌رسد اینجوری حقمان را گرفت.

منصوریان در پایان صحبت‌های خود گفت: اگر من می‌آمدم حرفی بزنم و اعتراض کنم محرومم می‌کردند می‌گفتند خواهرت را حذف می‌کنیم و من هم به خاطر خواهرم سکوت کردم. دوپینگ ورزشکاران را بعد از دو سال اعلام نکردند به خاطر اینکه بهترین فدراسیون شوند که دو سال هم فدراسیون نمونه پاداش گرفت. چرا فدراسیون نمونه شد؟ الان هم اگر رسانه‌ها خبر دوپینگ هاشمی را منتشر نمی‌کردند تا دو سال دیگر باز هم اعلام نمی‌شد.

منبع: رسانه دختران قهرمان ایران “درنا”

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::