شما اینجا هستید
اخبار برتر » تولید واکسن شاه کلید برگزاری توکیو۲۰۲۰

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس؛ پرفسور «یوشی‌هارو ماتسوارا» در واکنش به تولید واکسن در برخی از کشورها اظهارداشت که شرایط ایمنی و اثرگذاری یک واکسن علاوه بر دسترسی و سهولت استفاده از آن باید به آن توجه شود زیرا تولید موثر یک واکسن به ۱۰سال زمان نیاز دارد.  اکنون با زمان کمتر از یکسال، اصالت و تاثیرگذاری آن مورد سوال خواهد بود. 

وی با ابراز نگرانی از افزایش مبتلایان در ژاپن، تاکید کرد که سلامت و ایمنی برگزاری بازی‌های المپیک در سال آینده در گرو تولید و کشف یک واکسن موثر قراردارد.

بازی های المپیک توکیو که قرار بود مردادماه امسال برگزار شود به دلیل گسترش کرونا در جهان این رویداد جهانی به مرداد ماه سال آینده به میزبانی ژاپن به تعویق افتاد.

این درحالی است که آمار قربانیان ویروس کرونا در ژاپن به بیش از ۵۴ هزار ابتلا و نزدیک به ۱۱ هزار مرگ ناشی از این ویروس رسیده که از این رقم ۱۷ هزار مبتلا و ۳۳۸ فوتی در توکیو  پایتخت میزبان بازی‌های المپیک، گزارش شده است.  

ویروس کرونا موسوم به «کوید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::