شما اینجا هستید
اخبار برتر » اولین برنز قهرمانی نوجوانان جهان را برای ایران کسب کردم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

یوسف جنگجو هوگوپوش اسبق تیم ملی تکواندو که مدال برنز قهرمانی نوجوانان جهان درکارنامه ورزشی‌اش به چشم می‌خورد از خاطرات دوران قهرمانی خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«در دومین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان سال ۱۹۹۸ ترکیه توانستم به عنوان اولین نفر در رده سنی خودم برای کشور مدال برنز کسب کنم که شیرین ترین حس از آن دوران را برایم تداعی می‌کند.

در تمام دوران ورزشی‌ام خاطرات شیرین زیادی داشته‌ام ولی متاسفانه عمر قهرمانی‌ام کوتاه بود و این حس خوب زیاد طول نکشید چرا که سال  1383 از ناحیه زانو و پشت پا با قطع شدن رگ عصبی دچار مصدومیت شدید شدم به طوری که دیگر نتوانستم ورزش حرفه ای را ادامه بدهم بنابراین به طور کامل با آن خداحافظی کردم.

البته دو سال بعد به مربیگری رو آوردم و خوشبختانه چند اعزام به عنوان مربی تیم ملی نونهالان به مسابقات آسیایی و جهانی داشته‌ام.

در آن دوران من درتیم‌های فجر، هما، پاس و سایپا بوده‌ام و مبارزه کرده ام؛ من و هم دوره‌ای‌هایم خاطرات تلخ و شیرین زیادی را کنار هم تجربه کرده‌ایم و همه آن روزها را دوست دارم.

تکواندو در حال حاضر روزهای خوبی را سپری نمی‌کند و امیدوارم باشگاه‌ها دوباره باز شود چراکه همه مربیان و صاحبان باشگاه‌ها خانه نشین شده‌اند و تنها راه درآمدشان را از دست داده اند.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::