شما اینجا هستید

اخبار برتر » ایران بر سکوی قهرمانی جام جهانی ایستاد/ تیم میکس نایب قهرمان شد

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یادآوری افتخارات ثبت شده ورزشکاران که برای هر عنوان یا مقام کسب شده، گروهی سخت تلاش کرده‌اند تا در تقویم تاریخ ثبت شود خالی از لطف نیست. با این هدف قصد داریم نگاهی به رویدادهای مهم که تکواندوکاران ایرانی باعث به یادماندنی شدن آنها شده‌اند، داشته باشیم.

یک سال پیش و در چنین روزی سوم شهریورماه ۱۳۹۸، تیم دانشگاه آزاد اسلامی که به عنوان نماینده ایران در بیست و سومین دوره مسابقات تیمی جام جهانی ۲۰۱۹ چین شرکت کرده بود با کسب سه برتری در برابر قزاقستان، چین و کره‌جنوبی از میان ۱۰کشور حاضر در این رویداد عنوان قهرمانی را به نام خود در تاریخ ثبت کرد.

سیدنعمت خلیفه به عنوان بهترین سرمربی شناخته شد.

اسامی نفرات اعزامی:
حسین لطفی، امیرمحمد بخشی، سینا بهرامی، عرفان ناظمی و سعید رجبی

کادر فنی:
سرمربی: سیدنعمت خلیفه
مربی: رضا ایمان زاده و علی رضایی

اما در بخش تیمی مشترک نیز ایران نماینده داشت که با ترکیب عرفان ناظمی، امیرمحمد بخشی، کیمیا علیزاده و کیمیا همتی به مصاف رقبای خود رفتند که طبق قوانین فدراسیون جهانی به صورت مجزا ۲ هوگوپوش مرد با یکدیگر مبارزه کردند و تکواندوکاران زن نیز با هم به رقابت پرداختند. سید نعمت خلیفه هدایت مردان و مهرو کمرانی در بخش زنان هدایت تیم را برعهده داشت.

هوگوپوشان کشورمان در این رویداد ساحل عاج و روسیه را از پیش‌رو برداشتند اما برابر چین نتیجه را واگذار کردند و به عنوان نایب قهرمانی رسیدند. 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::