شما اینجا هستید

اخبار برتر » آغاز اردوی بانوان تکواندوکار از اول مهر

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مهرو کمرانی درباره مجوز تکواندو برای برپایی اردوی تیم ملی گفت: اگر مشکلی پیش نیاید، اردوی تیم ملی را احتمالا از اول مهر با حضور تکواندوکارانی که برای کسب سهمیه المپیک آماده می‌شوند، برپا می‌کنیم.

وی افزود: تکواندوکارانی که قرار است، به اردوی اول تیم ملی دعوت شوند، مشخص هستند، چهار تا پنج تکواندوکار دعوت خواهند شد و در اردو‌های بعدی نفرات دیگر جابه جا می‌شوند.

*نمی خواهیم اردو‌ها طولانی مدت باشد
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان در پاسخ به این سوال که با وجود کسب مجوز برپایی اردو‌های تیم ملی از هفته گذشته، چرا اردو‌ها از اول مهر آغاز می‌شود، گفت: برای اینکه خانواده‌ها نسبت به بیماری کرونا حساس هستند و ممکن است، موج جدید بیماری بعد از تعطیلات و مسافرت‌ها شروع شود، ترجیح می‌دهیم، اردو‌ها طولانی مدت نباشند.

وی با بیان اینکه هنوز تاریخی برای برگزاری مسابقات انتخابی المپیک و قهرمانی آسیا اعلام نشده است، افزود: اردوی طولانی مدت ممکن است، ورزشکاران را اذیت کند، بنابراین اردو‌ها را با تعداد کمی از تکواندوکاران شروع می‌کنیم و هر زمان که تاریخ مسابقات تعیین شد، نفرات آسیایی هم به تمرینات دعوت می‌شوند.

*تست کرونا قبل از ورود به اردو
کمرانی ادامه داد: با فدراسیون پزشکی ورزشی هماهنگ شده است تا نسبت به برگزاری اردو‌های تیم ملی تمهیدات ویژه‌ای در نظر بگیرند. اگر علائمی نباشد، بیماری مشخص نخواهد شد، بنابراین قبل از ورود به اردو از تکواندوکاران تست کرونا گرفته می‌شود و امیدواریم کسی مبتلا نباشد.

*ارتباط برخط با تکواندوکاران
وی با اشاره به برنامه‌های آنلاین (برخط) تیم ملی تکواندو بانوان افزود: در این مدت به طور دائم با تکواندوکاران در ارتباط هستیم، ورزشکاران با تهیه فیلم از تمریناتشان آن را برای کادر فنی ارسال می‌کنند تا نقاط ضعفشان مشخص شود و فیلم مسابقات مختلف از حریفانشان را هم بررسی می‌کنند.

*ملی پوشان تحت کنترل هستند
سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان گفت: با همکاری فدراسیون گروهی داریم که تکواندوکاران هفته‌ای یک بار با روانشناس به صورت برخط ارتباط برقرار می‌کنند. در مجموع ملی پوشان در بحث روانی و جسمی تحت کنترل هستند تا زمان ورود به اردو کار را از صفر شروع نکنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::