شما اینجا هستید

اخبار برتر » اراده و پشتکار مسیر پیشرفت من را هموار کرد/ لغو مسابقات به خاطر کرونا بدترین خاطره ورزشکاران خواهد بود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان‌های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

سونا رزاقی پومسه رو خوش سابقه تیم ملی تکواندو که مدال های رنگارنگ جهانی و آسیایی زیادی از جمله طلای قهرمانی جهان درکارنامه ورزشی‌اش به چشم می‌خورد از خاطرات خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«در مدتی که ورزش حرفه‌ای انجام می‌دهم شکست‌ها وناکامی‌های زیادی داشته‌ام اما اراده و پشتکار توانسته من را به جلو هدایت کند و به همین ترتیب ۹ مدال آسیایی و جهانی کسب کرده‌ام.

اولین تجربه‌ها همیشه به یاد ماندنی و شیرین می‌شوند؛ نخستین اعزام من به مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۰ قزاقستان بود که توانستم در قالب یک تیم سه نفره با همراهی نسترن ملکی و نگار ملامددخانی مدال طلا کسب کنم که بعد از گذشت ده سال هنوز این گردن آویز در رده سنی جوانان تکرار نشده است.

ایستادن بر سکوی قهرمانی به اندازه کافی لذت بخش هست ولی تجربه این پیروزی همراه با مربی‌ام نگار ملامددخانی اولین نفری که در زنجان پومسه را رواج داد که من زیر نظر ایشان آموزش دیدم و بعد در یک تیم قرار گرفتیم  برایم به یاد ماندنی‌تر شد.

یکی از تجربه‌هایی که خیلی خوب به یادم مانده مسابقات آسیایی سال ۲۰۱۶  فیلیپین است که بازگشتمان به ایران مصادف شده بود با روز پدر بنابراین مدال طلا و نقره ای که کسب کرده بودم را به پدرم هدیه کردم.

سال ۲۰۱۶ یکی از دوست داشتنی ترین سال‌هایم بود چرا که همزمان با حضور در اردوی مسابقات جهانی پرو نتیجه قبولی در آزمون دکتری هم مشخص شده بود و این باعث بیشتر شدن انرژی و انگیزه‌ام می‌شد و در آنجا هم با کسب یک طلا و یک نقره به کارم پایان دادم.

یکی از اتفاقاتی که دوست نداشتم پیش بیاید در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ به میزبانی چین تایپه بود که مدال طلای این رقابت ها را کسب کرده بودیم اما خانم زهرا سروی که همیشه تیم را سرپرستی می‌کردند حضور نداشتند تا در این شادی ما را همراهی کنند و جای خالی ایشان به شدت احساس میشد و دوست داشتم حضور پیدا می‌کردند.

بدترین رویداد تمام دوران قهرمانی‌‌‌‌‌ام مربوط به اسفند سال گذشته است که در اردوی مسابقات قهرمانی  آسیا به میزبانی لبنان بودیم و به خاطر ویروس کرونا تمرینات و رقابت‌ها کنسل شدند. قطعا این موضوع در سال‌های آینده یکی از خاطراتی خواهد بود که برای همه ورزشکاران ناراحت کننده است.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::