شما اینجا هستید
اخبار برتر » لشگری: برگزاری مسابقات بین‌المللی پومسه جام پایتخت یک نوآوری در سطح داخلی و جهانی خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، نخستین دوره مسابقات آنلاین بین‌المللی پومسه به مناسبت روز جهانی تکواندو تحت عنوان جام پایتخت به همت هیئت تکواندو استان تهران از ۲۳ شهریور ماه برگزار خواهد شد.

مسعود لشگری مسئول مسابقات و دبیر هیئت تکواندو استان تهران در خصوص برگزاری مسابقات بین‌المللی پومسه مجازی اظهار داشت: اولین دوره مسابقات بین‌المللی پومسه مجازی را در مجموعه هیئت تهران طراحی کردیم. شیوع کرونا کل ورزش از جمله تکواندو را تحت الشعاع قرارداد و باعث شد با رعایت پروتکل‌های فدراسیون به سمت برگزاری مسابقات مجازی و خلاقانه برویم. از اواخر فروردین برنامه‌های مجازی را برنامه‌ریزی کردیم و در این مدت مسابقات قرآنی را به صورت مجازی داشتیم و در پویش دست‌های خدایی نقش آفرینی کردیم و قصد داشتیم با برگزاری مسابقات بین‌المللی پومسه بین‌المللی یک کار نو در هیئت تهران، کشور و حتی با توجه به ارتباطات در  سطح جهانی انجام شود.

وی تصریح کرد: در کیوروگی به دلیل برخورد ورزشکاران مجوز برگزاری مسابقات را نداریم و برای همین به سمت برگزاری پومسه به صورت مجازی رو آوردیم. پیش‌بینی ما حضور ۳۰۰ نفر در این مسابقات بود، اما تا پایان ثبت‌نام که روز جمعه هفته گذشته بود، ۱۳۰۰ نفر ثبت نام و ۷۸ کشور از جمله روسیه، چین، کره‌جنوبی و حتی کشور کوچک مالت در مسابقات ثبت‌نام کردند.

دبیر هیئت تکواندو استان تهران خاطرنشان کرد: از سوی بچه‌های ایرانی در سطح کشور نیز از این مسابقات استقبال خوبی شد و ۲۳۴۱ ویدیو از خارج و داخل کشور در اختیار ما قرار گرفت. تعداد ۶۱۲ نفر شرکت کننده خارجی و ۶۸۳ پومسه‌روی ایرانی در این مسابقات حضور دارند. مسابقات نیز در ۱۲ رده سنی از خردسالان تا بالای ۶۵ سال برگزار خواهد شد. این مسابقات یک کار گروهی و دلی بود و مسابقات به صورت رایگان برگزار خواهد شد. داوران و کادر اجرایی مسابقات بدون هیچ دستمزد و چشم‌داشتی و فقط به عشق تکواندو در حال فعالیت هستند.

لشگری ادامه داد: سال گذشته و در روز جهانی تکواندو گردهمایی بزرگ میثاق با ولایت را با حضور ۱۲ هزار نفر برگزار کردیم که مورد تقدیر دکتر چو، رئیس فدراسیون جهانی قرار گرفت و امسال نیز با وجود شیوع کرونا و با شعار تکواندو تعطیل نیست، تصمیم به برگزاری این مسابقات گرفتیم. روز یکشنبه ۲۳ شهریور ماه این مسابقات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار و از زحمت کشان تکواندو نیز تقدیر خواهیم کرد.

در ادامه نشست خبری مسابقات پومسه آزاد بین‌المللی جام پایتخت، حمید نظری، مسئول کمیته پومسه در خصوص بحث فنی این مسابقات عنوان کرد: پومسه برای اولین بار  در دوره گذشته به المپیک آسیایی رفت و هر سه عضو اعزامی کشورمان از بچه‌های تهران بودند و اولین مدال آسیایی را کوروش بختیار کسب کرد. این موضوع نشان دهنده جایگاه استان تهران در پومسه کشور در ۲ سال اخیر است.

وی افزود: برای این مسابقات نیز پیش‌بینی چنین استقبالی را نداشتیم، اما ثبت‌نام به حدی بود که انگار مسابقات جهانی در حال برگزاری است و برگ زرینی دیگری برای هیئت تکواندو تهران رقم خورد. بیش از ۱۰ قهرمان جهان در این مسابقات حضور دارند که باعث بالا رفتن سطح مسابقات خواهد شد. بچه‌های داخلی نیز از مدال‌آوران مطرح کشور هستند.

در پایان محسن حاتمی مسئول کمیته پزشکی مسابقات در خصوص اجرای پروتکل‌ها گفت: در بحث رعایت پروتکل‌ها جلوتر از فدراسیون قصد استارتی را در این مسابقات داریم تا زمینه برگزاری مسابقات حضوری را فراهم کنیم.‌ در این رقابت‌ها غربالگری، تب سنجی، سنج فشار خون انجام و روز قبل از برگزاری از تمامی عوامل داوری و  برگزاری تست کرونا گرفته و تا پایان روز اعلام خواهد شد. قصد داریم کاری را  راه‌اندازی کنیم تا پایه برگزاری مسابقات حضوری در این دوران باشد. قرار نیست ورزش در این دوران تعطیل باشد و این ویروس حداقل تا یک سال آینده میهمان خواهد بود. سالن برگزاری مسابقات نیز روز قبل از برگزاری ضدغفونی و پلمپ خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::