شما اینجا هستید
اخبار برتر » بی توجهی وزیر ورزش به انتخاب برترین فدراسیون جهان /تکواندو بچه سرراهی وزارت ورزش

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، انتخاب فدراسیون تکواندو به عنوان برترین فدراسیون در جهان اگرچه تحسین بسیاری از مسئولین کشوری و لشگری را در پی داشت اما جای خالی تبریک وزیر ورزش و جوانان کشورمان به خوبی به چشم می خورد.

هفته گذشته بود که رییس فدراسیون جهانی تکواندو، فدراسیون تکواندو ایران را به عنوان برترین فدراسیون این رشته در جهان معرفی کرد.

به همین مناسبت دکتر چو، رییس فدراسیون جهانی تکواندو ضمن برقراری تماس ویدئویی با سیدمحمد پولادگر، انتخاب فدراسیون تکواندو ایران به عنوان برترین فدراسیون در جهان را تبریک گفت.

اتفاقی مهم و نادر در بین رشته های ورزشی ایران که نشان از جایگاه رفیع تکواندو ایران در جهان دارد. در بین تمامی رشته های توپی و یا رزمی و انفرادی هرگز دیده نشده که فدراسیونی بتواند تحسین مقامات ورزشی دنیا را برانگیزد. در وزنه برداری و کشتی که در دنیا سرآمد هستیم و بیشترین مدال های ورزش ایران در المپیک ها را این دو رشته کسب شده، هرگز چنین اتفاقی رخ نداده است. در رشته های توپی هم که اوضاع اصلا خوب نیست و شاید فقط والیبال در سطح بین الملل رشد داشته که البته آن هم خیلی نتوانسته نظر فدراسیون جهانی را جلب کند.


در چنین شرایطی که ورزش ایران دارد، فدراسیون تکواندو به عنوان بهترین فدراسیون جهان انتخاب می شود. به نظر می رسد بعد از این انتخاب، مسئولان ورزش کشور که بسیاری از فدراسیون های آن با نهاد بالادستی بین المللی خود دچار زاویه هستند، چه برخوردی باید داشته باشند؟

طبیعی است که مسعود سلطانی فر به عنوان وزیر ورزش که در چند سال اخیر بارها با فدراسیون های جهانی رشته های مختلف مثل فوتبال، کشتی، جودو و حتی والیبال دچار چالش بودند، وقتی تکواندو به عنوان بهترین فدراسیون انتخاب می شود از فرط خوشحالی نباید در پوست خود بگنجند، اما آیا واقعا رفتار روزهای اخیر چنین بوده است؟

در ترافیک پیامهای تبریک برای فدراسیون تکواندو، اما آقای وزیر ورزش!!!! حتی زحمت ارسال یک پیام تبریک خشک و خالی را هم به خودش نداده و مشخص نیست به انتظار چه روزی نشسته و قرار است چه اتفاقی رخ بدهد که او تکواندو را ببیند؟

وقتی معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در مجمع تکواندو به صراحت می گوید: “در ارزیابی‌های که توسط وزارت ورزش در سال ۱۳۹۸ انجام شد، ارزیابی‌های دقیقی صورت گرفت و شاخص‌های خوبی طراحی شد که ۴ معاونت وزارت ورزش و ۱۱ اداره کل در این ارزیابی نقش داشتند و فدراسیون تکواندو به عنوان یکی از سه فدراسیون برتر ایران شناخته شد که نشان دهنده این است تکواندو در حوزه ملی هم در مقایسه با فدراسیون‌های دیگر برتر است” مشخص نیست که دلیل عدم توجه سلطانی فر به تکواندو از سر مشغله های زیاد بوده و یا موضوع دیگری در میان است.

به هر حال وقتی این گونه رفتارها از جانب متولی ورزش کشور دیده می شود، ناگهان ذهن ها به سمت حواشی سالهای اخیر می رود و این تصور به وجود می آید که نکند جناب وزیر به دنبال تسویه حساب های شخصی است.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::