شما اینجا هستید

اخبار برتر » حسینی: ورزشکاران در شرایط سخت بهترین نتیجه را می‌گیرند/ برگزاری لیگ تکواندو به نفع ملی‌پوشان هم هست

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، میرهاشم حسینی درباره اردوی تیم ملی تکواندو گفت: خیلی خوشحالم که بالاخره بعد از ۶ ماه بلاتکلیفی اردوی تیم ملی تکواندو آغاز شد. به هرحال حضور در اردو  و تمرین با سایر ملی‌پوشان شرایط بهتری برای ما رقم می‌زند. هرکدام از ملی پوشان در مدتی که اردوهای تیم ملی به خاطر شیوع ویروس کرونا تعطیل بود در شهرستان‌های خود تمرینات را پیگیری می‌کردند؛ اما به‌‌ هر حال کار کردن کنار یکدیگر شرایط بهتری را رقم می‌زند و خیلی خوشحالم که فدراسیون آن را برای ما مهیا کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که  چندماه بلاتکلیفی دچار افت بدنی شده‌اند یا خیر، عنوان کرد: طبیعی است که این اتفاق می‌افتد. البته همانطور که گفتم در دورانی که اردوی تیم ملی تعطیل بود و ما در قرنطینه به سر می‌بردیم، تمرینات را به‌صورت انفرادی پیگیری می‌کردیم. در حال حاضر هم تمرینات بدنسازی را همچنان پیگیری می‌کنیم و فعلاً خبری از تمرینات تکنیکی تکواندو نیست.

ملی‌پوش المپیکی‌ کشورمان وی با اشاره به صحبت‌های توماس باخ در مورد برگزاری رقابت‌های المپیک اظهار کرد: رئیس کمیته بین‌المللی المپیک به برگزاری قطعی رقابت‌ها اشاره کرده و این موضوع به همه ما دلگرمی داده است؛ چراکه بیشتر ورزشکاران این تصور را داشتند که بعید است با شرایط فعلی المپیک برگزار شود اما پس از این‌که توماس باخ اعلام کرد که المپیک برگزار می‌شود این دلگرمی به همه ما داده شد و باقدرت بیشتر تمرینات را پیگیری خواهیم کرد. البته او در صحبت‌هایش عنوان کرده که حتی اگر واکسن کرونا هم کشف نشود، مسابقات لغو نخواهد شد اما شاید با محدودیت تماشاگر المپیک برگزار شود.

حسینی در مورد شانس مدال‌آوری تکواندوکاران ایران در آوردگاه توکیو خاطرنشان کرد: ورزشکاران ایران همیشه نشان دادند در شرایط سخت می‌توانند نتایج قابل قبولی کسب کنند. ما هم تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا بتوانیم در المپیک بهترین نتیجه را بگیریم. در حال حاضر اردوی تیم ملی تکواندو با حضور ۴ ملی‌پوش برگزار می‌شود؛ سجاد مردانی، امیرمحمد بخشی و آرمین هادی پور سه تکواندوکاری هستند که در اردوی تیم ملی حضور دارند. ما کاملاً در قرنطینه هستیم و تمرینات را پیگیری می‌کنیم. امیدوارم در نهایت بتوانیم با وجود شرایط سختی که ویروس کرونا برای همه ورزشکاران به وجود آورده بهترین نتیجه را کسب کنیم.

ملی‌پوش المپیکی کشورمان در مورد برگزاری رقابت‌های لیگ تکواندو گفت: با توجه به اینکه ستاد مقابله با کرونا مجوز برگزاری رقابت‌های لیگ کشتی را صادر کرده است و این مسابقات از نیمه اول مهرماه آغاز می‌شود. من فکر می‌کنم لیگ تکواندو هم بتواند مجوز لازم را بگیرد. به هر حال برای همه ما برگزاری لیگ خیلی مهم است؛ به این خاطر که در بحث فنی کمک زیادی به ما می‌شود و از طرف دیگر در لیگ برتر تکواندوکار خوب شناسایی می‌شوند و آنها حریف تمرینی خوبی برای ما خواهند بود. امیدوارم که فدراسیون با تنظیم پروتکل‌های بهداشتی و همچنین باشگاه‌ها و تکواندوکاران با رعایت اصول بهداشتی شرایط برگزاری لیگ را فراهم کنند.

منبع: خبرگزاری آنا

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::