شما اینجا هستید
اخبار برتر » بیشترین مدال بین‌المللی در ایران به نام من ثبت شده است / ۲۰۱۸ سال طلایی من بود

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان‌های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده، شنیدنش خالی از لطف نیست.

علی سلمانی پومسه رو قدیمی و خوش سابقه تیم ملی که ۳ طلا، ۶ نقره و ۵ برنز قهرمانی جهان و ۴  طلا، ۳ نقره و ۲ برنز قهرمانی آسیا درکارنامه ورزشی‌اش به چشم می‌خورد از خاطرات دوران ورزشکاری خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«۱۵ سال است که عضو تیم ملی هستم؛ هم‌تیمی‌های خوبی داشته‌ام و دوره طولانی که در اردوها سپری شد را کنار آنها زندگی کرده‌ام. روزهای خوبی را در کنار یکدیگر گذرانده‌ایم و چیزهای زیادی از آنها یاد گرفته‌ام؛ همچنین به مسابقات بسیاری اعزام شده‌ام که خداراشکر بیشتر خاطرات من شیرین هستند.

سال ۲۰۰۶ برای اولین بار وارد اردوی تیم ملی شدم و بعد از ۶ماه تمرین طاقت‌فرسا به مسابقات قهرمانی جهان اعزام شدم که به یاری هم تیمی‌هایم اولین مدال نقره را در کارنامه‌ام به ثبت رساندم.  

در مسابقات زیادی حضور داشته‌ام و برای تک تک مدال‌هایی که کسب کرده‌ام، خاطره دارم. یکی از آنها رقابت‌های جهانی سال ۲۰۱۲ کشور کلمبیا است، که تیم ایران به خاطر مشکلات مالی همه پومسه‌روها را اعزام نکرده بود. روز پایانی مسابقه ما آخرین تیمی بودیم که به شیاپ چانگ می‌رفت و اگر مدالی به غیر از طلا می‌گرفتیم جایگاه ایران در جدول هشتم می‌شد؛ با لطف خدا و تلاش‌هایی که داشتیم در بخش انفرادی مدال نقره گرفتم و در تیمی با همراهی سیدحسن زاهدی و احمد اخلاقی طلا کسب کردیم، در نهایت این افتخار نصیب ایران شد که نایب قهرمانی جهان را بدست آوریم.

۲۰۱۸، سال طلایی من بود و توانستم در مسابقات جهانی چین‌تایپه و قهرمانی آسیا به میزبانی ویتنام روی سکوی قهرمانی بایستم و آویز طلا را بدست آورم؛ فکر می‌کنم به تمام اهدافم که چندین سال برایشان زحمت کشیده بودم، رسیده‌ام. این موضوع باعث خوشحالی من است و امیدوارم همه ورزشکاران به آرزو و هدفی که دارند برسند و افتخار آفرین باشند و لذت طلای جهانی را بچشند.

فدراسیون تکواندو  در سال‌های ابتدایی بستری آماده کرد که استاد کانگ سکان دار تیم ملی پومسه باشند و ایشان با درایت و برنامه‌ریزی که داشتند این رشته ورزشی را در ایران متحول کردند وما واقعا مدیون این مرد بزرگ هستیم.

۲۳ مدال رنگارنگ جهانی و آسیایی در کارنامه ام به ثبت رسیده است که در ایران و در سطح بین‌الملل رکورددار بوده‌ام. همچنین در بحث مربیگری هم فعالیت دارم و توانسته‌ام علم و تجربه‌هایم را در اختیار همشهریان خود بگذارم؛ امیدوارم مهره ارزشمند و مفیدی برای آینده ورزش کشورمان باشم.» 

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::