شما اینجا هستید

اخبار برتر » تمجید: لیگ پومسه تا یک ماه آینده برگزار می‌شود/ بر اساس اطمینان به برگزاری مسابقات از تیم‌ها پول گرفتیم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، محسن تمجید در خصوص ثبت‌نام مسابقات لیگ پومسه اظهار داشت: ثبت‌نهایی انجام شده و منتظر دریافت مجوز برای برگزاری مسابقات هستیم. با وجود وضعیت نامطلوب و نگرانی بابت مشکل کرونا، استقبال قابل قبول بوده است، هر چند که مانند سالیان گذشته نیز نبوده است. قطعا مجوز مسابقات پومسه را به زودی دریافت خواهیم کرد، چرا که مسابقات به صورت انفرادی است و زد و خوردی در آن وجود ندارد، ضمن اینکه در تلاش هستیم مجوز  لیگ کیوروگی را نیز نهایتا با دریافت تست PCR دریافت کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به قطعی نشدن مجوز برگزاری مسابقات پومسه، بهتر نبود ثبت‌نام‌ها رایگان انجام می‌شد، گفت: سیستم ثبت‌نام مسابقات پومسه اینگونه است که نفر به نفر باید ثبت‌نام صورت بگیرد. با وجود اینکه شاید این نفرات اعضای یک تیم باشند اما ثبت‌نام به صورت انفرادی است. ما در ثبت‌نام لیگ کیوروگی هیچ وجهی دریافت نکردیم و پیش ثبت نام به صورت رایگان انجام شده است، چرا که بالاخره نگرانی بابت برگزاری یا عدم برگزاری این مسابقات وجود دارد اما در پومسه صراحتا عنوان می‌کنم مسابقات تا ۲۰ یا یک ماه آینده برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان لیگ خاطر نشان کرد: با توجه به این اطمینان نسبی به برگزاری مسابقات پومسه، پول دریافت کردیم تا ثبت‌نام یک مرحله‌ای صورت بگیرد. از طرفی در خیلی از استان‌ها مشکلات اینترنت وجود دارد و سخت بود که بخواهند که یک بار پیش ثبت‌نام انجام بدهند و یک بار دیگر برای واریز وجه اقدام کنند و اعتقاد دارم این کار در بخش پومسه اتلاف وقت بود اما در کیوروگی دقیقا این کار را کردیم. ابتدا تیم‌های متقاضی پیش‌ ثبت‌نام کردند و در صورت دریافت مجوز ثبت نام نهایی انجام خواهد شد.

تمجید در خصوص نحوه برگزاری مسابقات پومسه و احتمال برگزاری آن در فضای باز گفت: این مسابقات به صورت متمرکز در خانه تکواندو با رعایت پروتکل‌ها برگزار خواهد شد. احتمالا این مسابقات در چهار هفته به صورت ۲ هفته دیدارهای رفت و ۲ هفته دیدارهای برگشت انجام خواهد شد که با مسابقات بانوان حدود ۸ روز خواهد شد. تایم مسابقات نیز به گونه‌ای خواهد بود که  دوستانی که از شهرستان می‌آیند مشکل و نگرانی خوابگاه نخواهند داشت و پس از پایان مسابقات به استان یا شهر خود بازخواهند گشت.

وی در خصوص اینکه برای برگزاری مسابقات نیاز به تست PCR  خواهد  بود، گفت: در پومسه نیاز به انجام تست PCR  نیست و فاصله‌گذاری اجتماعی قطعا رعایت خواهد شد. مباحث ضدعفونی سالن و لوازم، فاصله‌گذاری میان داوران، عوامل برگزاری و بازیکنان صورت خواهد گرفت و قرار نیست بازیکنی داخل سالن بایستد و منتظر مسابقه باشد. همه بازیکنان بیرون خواهند بود و زمان بازی فقط وارد سالن خواهند شد. سالن خانه تکواندو نیز بسیار بزرگ است و با رعایت پروتکل‌ها مشکلی ایجاد نخواهد شد.

رئیس سازمان لیگ تکواندو خاطر نشان کرد: در کیوروگی شرایط متفاوت است و اعلام کردیم مسابقات را به صورت متمرکز برگزار خواهیم کرد و تست PCR را خودمان انجام خواهیم داد. یکی از شرایط این مسابقات انجام تست PCR چهل و هشت ساعت قبل از برگزاری مسابقات است و در کنار آن همان تمهیدات و مراقبت‌ها نیز انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::