شما اینجا هستید
اخبار برتر » پولادگر: مسابقات لیگ نقطه قوت برای تکواندو است

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، سید محمد پولادگر در حاشیه مراسم ستاد مقابله با کرونا در ورزش درخصوص رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی در این جلسه افزود: امروز میزبان ستاد ملی مقابله با کرونا در ورزش بودیم. برای این مراسم از تعداد حاضرین اطلاعی نداشتیم، اگر می‌دانستیم جمعیت حاضر در برنامه بیشتر خواهد بود به طور حتم فضای بهتری را در نظر می‌گرفتیم، اما با این‌حال در شرایط خوبی مراسم برگزار شد.

وی ادامه داد: جزو نخستین فدراسیون‌هایی بودیم که شیوه‌نامه بهداشتی خود را ارائه کردیم و مورد قبول هم واقع شد. اما در ادامه اعلام کردند که مسابقات را برگزار نکنید. در همین خصوص امروز خبری مبنی بر این که تصمیم‌گیری درباره برگزاری مسابقات به خود ستاد ملی کرونا در ورزش سپرده‌ شده است به دست ما رسید که خبر خوبی است و می‌توانیم با تعامل بیشتر کار خود را ادامه دهیم. نتیجه تصمیم‌گیری در خصوص برگزاری مسابقات، مخصوصاً لیگ‌ها به همراه دستورالعمل‌های بهداشتی اعلام خواهد شد.

رئیس فدراسیون تکواندو گفت: مجوز برپایی اردو‌های خود را از قبل گرفته بودیم و اردو‌های تیم ملی تکواندو را برگزار کردیم. مسابقات لیگ برای ما بسیار حائز اهمیت است، چرا که ۴۳۰ تیم در لیگ‌های مختلف داریم. در این میان تقریباً ۱۰۰۰ ورزشکار و مربی بلاتکلیف بودند که با برگزاری مسابقات لیگ این مشکل هم برطرف خواهد شد.

پولادگر افزود: مسابقات لیگ، یک نقطه قوت برای تکواندو ایران است و امیدواریم بتوانیم لیگ ۲۷ ساله خودمان را بدون وقفه آغاز کنیم. در حوزه مبارزات هم لیگ با اجرای دستورالعمل‌ها، سخت‌تر برگزار خواهد شد. این دستورالعمل‌ها هزینه سنگینی برای فدراسیون‌ها دارند، اما برای سلامت ورزشکاران، فدراسیون‌ها باید این دستورالعمل‌ها را رعایت کنند. لیگ‌های پومسه طبق تاریخ اعلام‌شده برگزار خواهد شد و هیچ مشکلی در این باره نداریم.

وی گفت: امیدواریم فدراسیون پزشکی ورزشی در این زمینه به ما کمک کند، شرکت‌های بیمه هم می‌توانند در این خصوص به ما کمک کنند باید هماهنگی عمومی در کشور رخ بدهد تا قهرمان‌های ما بتوانند به فعالیت‌های خود ادامه بدهند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::