شما اینجا هستید

اخبار برتر » طوفانی: حمایت از ناشنوایان تکواندوکار کافی نیست/استعداد های زیادی درمیان آنها وجود دارد

Rate this post

سیروس طوفانی مربی اسبق تیم ملی تکواندو ناشنوایان و مربی استان البرز در گفتگو با پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص تاریخچه تشکیل تیم ناشنوایان گفت: با توجه به استعدادهای زیادی که در میان ناشنوایان وجود داشت و با همت و کوششی که در این زمینه صورت گرفت، توانستیم در سال ۱۳۹۰ اولین تیم ملی تکواندو ناشنوایان را با مربیگری اینجانب تشکیل بدهیم.

وی افزود: ابتدا مسابقه انتخابی برای ورود به اردوی تیم‌ملی و قهرمانی کشور را در استان البرز برگزار کردیم؛ ۱۲ نفر از بازیکنان حضور پیدا کردند و به رقابت با یکدیگر پرداختند که در نهایت ۸ نفر به عنوان اعضای تیم ملی مشخص شدند. 

طوفانی خاطر نشان کرد: محل برپایی اولین اردو در فدراسیون ناشنوایان بود که بازیکنان شروع به تمرین کردند، بعد از آن برای دومین بار اردو در البرز برگزار شد و سپس ملی پوشان در اصفهان و تهران مشغول به تمرین شدند که در نهایت هم آخرین اردو در مشهد برگزار شد.

سیروس طوفانی در مورد اولین اعزام بازیکنان به مسابقات گفت: تیم‌ملی تکواندو ناشنوایان برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ با احمد برهانی و محمدکاظم زارع به عنوان تکواندوکاران، اینجانب و محمدرضا اوجانی به عنوان کادر فنی به مسابقات آسیا و اقیانوسیه به میزبانی کشور کره جنوبی اعزام شد. در این حضور مبارزان بدون شناخت از حریفان خود توانستند با مدال نقره برهانی و برنز کاظم‌زاده به کار خود پایان دهند.

طوفانی در پایان گفت: حمایت سازمان‌ها از ملی پوشان ناشنوا خیلی کم است و زحمات آنها به درستی دیده نمی‌شود اما با این وجود پیشرفت خوبی داشته‌اند. ای کاش از تجارب پیشکسوتان بیشتر استفاده شده و موفقیت‌های گذشته را نادیده نگیرند.»

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::