شما اینجا هستید
اخبار برتر » عسکری: کار فدراسیون پزشکی غیرحرفه‌ای بود/ هادی‌پور مشکلی ندارد

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فریبرز عسکری با بیان مطلب فوق اظهار داشت: در زمانی تعطیلی اردوهای تیم ملی به دلیل شیوع ویروس کرونا و تمرین ملی پوشان در شهرهای خود، هادی پور در یکی از تمرینات مشکلی در پای خود احساس می‌کند. با آغاز اردوها احساس «سوزش» در پای خود را اعلام کرد. بر همین اساس دکتر رهبری کارهای درمانی را آغاز و برای اطمینان بیشتر MRI گرفته شد.

وی افزود: حفظ سلامتی هادی پور و حسینی به عنوان دو تکواندوکار المپیکی برای ما در اولویت است. برهمین اساس هماهنگ کردیم مدارک مربوط به این ورزشکار توسط چند پزشک صاحب نام از جمله دکتر کیهانی، دکتر رازی و سایر پزشکانی که فدراسیون پزشکی صلاح می‌دانند مورد بررسی قرار گیرد. خدا را شکر هیچ مشکلی نبود و اعلام شد که می‌تواند تمرینات خود را پیگیری کند.

سرمربی تیم ملی با ابراز ناراحتی از عملکرد فدراسیون پزشکی در صدور بیانیه در این مورد اظهار داشت: گلایه خود را به خانم دکتر حاکمی از جایگاه نایب رئیس فدراسیون پزشکی اعلام داشتم که چرا باید این اتفاق بیفتد، متأسفانه دوستان روابط عمومی فدراسیون پزشکی از روی ذوق زدگی و برای اعلام خبر خوب و خوشحال کننده به جامعه ورزشی فوری بیانیه و خبر زدند. این در حالیست که ابتدا باید با فدراسیون به عنوان مسئول انتشار اخبار تکواندو هماهنگ می‌شد و این کار غیر حرفه‌ای بود.

عسکری ادامه داد: فدراسیون پزشکی، ورزشی محلی امن برای اطلاعات پزشکی ورزشکاران است، چرا نباید به این فدراسیون اعتماد کنیم؟ اگر قرار به تکرار این دست اتفاقات باشد، مجبوریم ورزشکاران خود را به این فدراسیون ارجاع نداده و در داخل فدراسیون کارها را پیگیری کنیم. البته اتفاق خوشایند این است که خدا را شکر هادی پور مشکلی ندارد و می‌تواند با قدرت به تمرینات خود ادامه دهد. همانطور که در روز اعلام این خبر فیلم تمرین با نشاط ملی پوشان در سایت فدراسیون منتشر شد.

وی در خصوص اینکه آیا در ادامه تمرینات نفرات جدیدی به اردوها دعوت می‌شوند یا خیر گفت: این موضوع بستگی به شرایط فعلی در خصوص شیوع ویروس کرونا دارد. اگر اوضاع بهبود یابد می‌توانیم تعداد نفرات بیشتری به اردو دعوت کنیم. عرض کردم حفظ سلامتی ملی پوشان اولویت ماست و هر چه تعداد محدود تر باشد، تمرکز و امکانات بیشتر است.

سرمربی تیم ملی تکواندو در مورد لغو کلیه رقابتهای سال ۲۰۲۰ از سوی فدراسیون جهانی و برنامه کادر فنی برای اردوها هم گفت: در حال تدوین برنامه زمانبندی اردوهای مقطعی هستیم تا ضمن حفظ آمادگی جسمانی نسبی ملی پوشان، اصلاح فنون و ایجاد مهارت‌های جدید را در دستور کار خواهیم داشت تا برنامه‌های جدید فدراسیون جهانی اعلام شود.

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::