شما اینجا هستید

اخبار برتر » در مدال آوری بدشانس بوده‌ام/ دو هفته مانده به اعزام رباط صلیبی پاره کردم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

حسین بهشتی پومسه رو خوش سابقه تیم ملی تکواندو که ۴برنز قهرمانی جهان، یک نقره و یک برنز قهرمانی آسیا، ۲ نقره قهرمانی دانشجویان جهان، طلا و نقره مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی و یک برنز المپیاد دانشجویی درکارنامه ورزشی‌اش به چشم می‌خورد از خاطرات دوران ورزشکاری خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«از سال ۲۰۰۶ تاکنون عضو تیم‌ملی بوده‌ام و توانسته‌ام ۱۲ مدال رنگارنگ آسیایی و جهانی ارزشمند برای کشورم کسب کنم. در تمام این سال‌ها تلخی‌هایی وجود داشته اما سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ دوران طلایی من بود و توانستم ۸ مدال کسب کنم.

در سال ۲۰۱۲ برنز قهرمانی آسیا، ۲ برنز قهرمانی جهان و نقره قهرمانی دانشجویان جهان را بدست آوردم و در سال ۲۰۱۳ دو بار بر سکوی سوم جهان ایستادم و لذت قهرمانی و نایب قهرمانی همبستگی کشورهای اسلامی را چشیدم.

البته فکر می‌کنم در مدال آوری کمی بدشانس بوده‌ام و رنگ مدال‌هایم باید خوش‌رنگ‌تر می‌شد چراکه در پومسه سلایق داورها نسبت به امتیازدهی بسیار تاثیرگذار است و ناداوری هایی شده که متاسفانه جای هیچ اعتراضی ندارد؛ مثلا در همبستگی کشورهای اسلامی به گفته استاد کانگ مدال نقره من میتوانست طلا باشد در حالی که این گردن آویز به کشور میزبان داده شد.

تلخ‌ترین دوره ورزشی‌ام سال ۲۰۱۷ بود که با وجود تمرینات سخت، دو هفته مانده به اعزام برای مسابقات دانشجویان جهان رباط صلیبی‌ام پاره شد و نتوانستم تیم را همراهی کنم. بعد از آن ۷ ماه از تمرینات دور بودم و دو رویداد بازی‌های آسیایی و قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ را نیز را از دست دادم. دوران خیلی سختی بود چرا که در اوج آمادگی بودم و برای هر سه رویداد روزشماری می‌کردم اما امکان حضور نداشتم؛ خدا را شکر بعد از عمل جراحی و گذراندن دوران نقاهت به اردو تیم ملی برای رقابت‌های جهانی بازگشتم.    

 دورانی که آسیب دیده بودم در بخش مربیگری بسیار پیشرفت داشته‌ام و به عنوان بهترین مربی لیگ برتر در سطح کشور  انتخاب شدم، همچنین به همراه استاد افشار از سوی فدراسیون جهانی به عنوان نماینده ایران در دوره مربیگری تکواندو انتخاب شدم.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::