شما اینجا هستید
اخبار برتر » نعیمی:ناشنوایان تفاوتی با دیگر ورزشکاران ندارند/ ملی پوشان چند ماهی هست حقوق نگرفته اند

حسینعلی نعیمی سرمربی تیم ملی تکواندو ناشنوایان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص هدایت گفت: سال ۲۰۱۵ برای بازی‌های آسیایی که در کشور تایوان برگزار شد به عنوان سرمربی تیم ملی ناشنوایان انتخاب شدم و با وجودی که سکوی تیمی نداشتیم ولی تکواندو در مجموع با ۳ مدال طلا، نقره و برنز در رده نخست قرار گرفت و این در حالی است که قبل از آن رقابت‌های قهرمانی آسیا برگزار شده بود و متاسفانه نفرات اعزامی بدون کسب عنوان و با دو گردن آویز برنز به کشور بازگشته بود.

نعیمی ادامه داد: سال ۲۰۱۶ به خاطر مشکلات سیاسی که در کشور ترکیه وجود داشت تیم به رقابت‌های جهانی اعزام نشد و رویداد بعدی بازی‌های المپیک بود که من سرمربی نبودم و تیم نتیجه نگرفت.

سرمربی تیم ملی ناشنوایان تصریح کرد: سال گذشته بازیهای آسیایی هنگ کنگ را در پیش داشتیم که به علت مشکلات سیاسی به وجود آمده در روزهای آخر این رقابت‌ها لغو شد و ۵ ماه تمرینات سخت و فشرده ما از بین رفت. بعد از آن هم به دلیل شیوع ویروس کرونا تمرینات و مسابقات معلق ماندند. در حال حاضر برای مسابقات جهانی یونان و بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ انتظار می‌کشیم و آرزو دارم در المپیک ناشنوایان نتیجه خوبی بدست آوریم.

وی در مورد تمرینات و پیشرفت هوگوپوشان توضیح داد: در شرایط پیش آمده هوگوپوشان را به حال خود رها نکرده‌ایم و به آنها برنامه‌هایی داده‌ایم، ملی‌پوشان از تمرینات خود فیلم می‌گیرند و برای فدراسیون ارسال می‌کنند. ما هم با آنالیز فنی حرکات کمک می‌کنیم آمادگی اولیه و نسبی بازیکنان تا زمان آغاز اردوها حفظ شود.

نعیمی افزود: خدا را شکر از زمان پایه گذاری تیم و اعزام به مسابقات بین المللی با تمرینات مکرر و به مرور زمان رشد و پیشرفت خوبی را مشاهده کرده‌ایم.

سرمربی تیم ملی ناشنوایان در پایان گفت: ملی‌پوشان ناشنوا این گله را دارند که چرا به اندازه دیگر ورزشکاران حمایت نمی‌شوند؛ متاسفانه بعد از چندین ماه اردونشینی حقوق‌هایشان را به موقع دریافت نمی‌کنند یا در صورت لغو مسابقات و اعزام نشدن حقوقی به آنها تعلق نمی‌‌گیرد و انتظارات این بازیکنان برآورده نمی‌شود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::