شما اینجا هستید
اخبار برتر » سلامتی ورزشکاران و کادرفنی باید تضمین شود/ دنبال راهکار برای شروع تمرینات تیمی باشگاه هستیم

میرحسین زینال حسینی سرپرست تیم باشگاه مقاومت در گفتگو با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص پیش ثبت نام برای حضور در مسابقات لیگ گفت: هر ساله قبل از برگزاری لیگ فدراسیون جلسه‌ای را برای اعلام تغییرات آیین نامه، ضوابط ، هماهنگی‌های لازم و… برگزار می‌کند که در تاریخ ۲۳ شهریورماه در نشست سازمان لیگ حضور پیدا کردیم و پیش ثبت نام اولیه را انجام دادیم.

وی ادامه داد: در این جلسه مواردی مثل خاص بودن شرایط امسال، پروتکل‌های بهداشتی و… مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در نهایت سازمان لیگ درخواست کرد پیش ثبت نام‌ اولیه انجام شود که آماری از شرکت کننده‌ها داشته باشد و بعد از آن با بررسی شرایط، برنامه ریزی کند. بنابراین با ثبت نامی که از طرف تیم‌ها صورت گرفته یا نگرفته چیزی تثبیت یا تکذیب نشده است، ما با این کار انرژی مثبتی داده ایم تا موضوع جدی‌تر پیگیری شود.

زینال حسینی تصریح کرد: گام اول از سمت ما برداشته شد ولی ادامه مسیر شروطی همراه دارد که شامل دو بخش است؛ یکی فدراسیون و سازمان لیگ که بنا به شرایط موجود باید اقداماتی انجام بدهند و بگویند آیا زیر ساخت‌ها آماده است؟ دوم آماده سازی تیم‌ها و بازیکنان که برعهده باشگاه‌ها است. هردو بخش تعهداتی دارند که باید بتوانند به آن جامه عمل بپوشانند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه نزدیک به ۸ ماه است که هیچ باشگاهی‌فعالیت ندارد؛ سازمان‌ها باید مجوز تمرینات با پروتکل‌های خاص را اخذ و ابلاغ کنند تا تیم‌های باشگاهی بتوانند به آمادگی لازم برسند.

سرپرست تیم مقاومت در مورد برگزاری مسابقات با وجود ویروس کرونا توضیح داد: فدراسیون جهانی مسابقات سال ۲۰۲۰ را به طور کامل لغو کرده است اما در حال حاضر ما با مقوله زندگی همراه کرونا روبه‌رو هستیم و می‌بینیم کره‌جنوبی با شیوه خاصی تمرینات و مسابقات را شروع کرده، ما نیز می‌بایست همین شیوه را در پیش بگیریم چراکه نباید با افت شدید رو به رو شویم؛ این وقفه ۷ ماهه ای که رخ داده ضرر و آسیب جبران ناپذیری به تکواندو وارد می‌کند.

وی توضیح داد: باید دنبال راهکار برای شروع تمرینات باشیم و به آینده فکر کنیم. المپیک را سال آینده برگزار می‌کنند و اگر به این شکل پیش برویم، با توجه به فعالیت کشورهای دیگر نمی‌توانیم این وقفه را جبران کنیم. اردو تیم ملی را دیر شروع کردیم و فکر می‌کنم وزارت ورزش در این زمینه کمی ضعیف عمل کرده است به دلیل اینکه خیلی سخت مجوز می‌دهد البته قطعا دلایل خودشان را دارند اما اگر تجهیزات کامل باشند می‌توان از این دوره بدون آسیب عبور کرد.

زینال حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت خاص حاکم باید شرایط برای برگزاری مهیا شود و دغدغه شرکت کنندگان درک و از سوی مسئولان سازمان لیگ اجرایی شود تا بتوانیم با خیال راحت در لیگ شرکت کنیم؛ ایمنی، بهداشت، خوابگاه مناسب و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا قبل از رسیدن به سالن مسابقات نیز برعهده سرپرست تیم‌ها است که ما باید بتوانیم ان را تامین نماییم.

سرپرست تیم مقابومت اینطور ادامه داد: نکته قابل اهمیت دیگر برای حضور در لیگ، رفت و آمد اعضا و حاضر شدن بر سر تمرینات است. تیم‌ها از تمام شهرهای کشور بازیکنان دارند و مجبور به تردد با وسایل حمل و نقل عمومی هستند که در شرایط فعلی باید ببینیم امکان پذیر هست یا خیر؟ تاکنون تکواندوکاران به صورت انفرادی تمرینات را در پارک و منزل انجام می‌دادند که اصلا کافی نیست و باید تمرینات فنی لازم را با آنها داشته باشیم، در غیر اینصورت با هیجانی که هوگوپوشان بعد ۷ ماه برای ورود به شیاپ‌چانگ دارند تعداد آسیب دیدگان در مسابقات لیگ بی‌شمار خواهد بود.

وی در خصوص خبر شروع مسابقات در آبان‌ماه گفت: اعلام شده می‌خواهند مسابقات را از آبان شروع کنند اما این موضوع اصلا منطقی نیست چراکه بخش برگزاری هنوز اقدامی انجام نداده است و ما باید مطمئن باشیم که سلامتی ورزشکاران و کادرفنی در رقابت‌ها تضمین می‌شود؛ همچنین حداقل ۲ ماه زمان بعد از صدور مجوز بازگشایی باشگاه‌ها لازم است تا تکواندوکاران به آمادگی نسبی برسند. این موضوع در جلسه هماهنگی مربیان مورد بحث قرار گرفت که به سازمان لیگ هم اعلام کردیم و پذیرفتند.

زینال حسینی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی خبر می‌شنویم که استاندارها قصد دارند محدودیت‌هایی را در سطح شهرها اعمال کنند. حالا چرا در این وضعیت باید مصاحبه‌هایی بخوانیم که می‌گویند مسابقات برگزار می‌شود؛ این مساله بازی با روان بازیکن و مربی است که بالاخره باید چکار کنند.

سرپرست تیم مقاومت که ۷ دوره قهرمانی قدیمی‌ترین لیگ تکواندو را در کارنامه دارد تصریح کرد: سازمان لیگ اعلام کرده که لیگ سال‌جاری در شرایط متفاوت برگزار می‌شود و تعداد هفته‌های برگزاری کاهش پیدا می‌کند که توقع ما هم همین است اما اضافه کردند قبل از هر مسابقه بازیکنان باید تست بدهند و چند روز قرنطینه شوند. اکنون که باشگاه‌هایی که تیمداری می کنند ۷ ماه است باشگاه‌هایشان بسته است چگونه می‌توانند هزینه بالای تست ورزشکاران را پرداخت کنند؟ اگر سازمان‌ها همکاری کنند و این هزینه را تقبل کنند بله لیگ با نگرانی کمتر برگزار می‌شود.

میرحسینی در پایان گفت: اگر این مواردی که عرض کردم انجام نشود ثبت نام ما در همین مرحله اولیه باقی می‌ماند؛ ما می‌خواهیم این کار توسط عزیزان در سازمان لیگ، فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان جدی تر دنبال شود و با ضریب اطمینان بالا لیگ برگزار شود. امیدواریم ویروس کرونا سریع‌تر برچیده شود و مردم جهان و قشر صدمه دیده ورزش که یار ندارند به آرامشی نسبی برسند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::