شما اینجا هستید

اخبار برتر » یاری: برگزاری مسابقات لیگ‌های تکواندو در شرایط جاری سخت است/ می‌توانیم به جای لیگ، مسابقه برگزار کنیم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، رضا یاری در خصوص حواشی برگزاری مسابقات لیگ تکواندو اظهار داشت: در حال حاضر فعالیت رشته‌های رزمی در استان‌های البرز و تهران تعطیل است و پیش از آن و در زمانی که باشگاه‌ها بعد از مدت‌ها تعطیلی باز شده بود نیز تنها سه یا چهار نقر از یک کلاس ۱۰۰ نفره در باشگاه‌ها حضور پیدا می‌کردند. در حال حاضر خانواده ها شدیداً نگران سلامتی فرزندان خود هستند و اجازه حضور آنها در باشگاه ها را نمی‌دهند.

وی تصریح کرد: برای حضور در لیگ، باید بازیکن  چهل و هشت ساعت قبل از برگزاری مسابقات تست بدهد و در این شرایط بازیکنانی که از شهرستان می‌آید دیگر نمی‌تواند به شهر خود بازگرد و باید در تهران بماند. احساس می‌کنم با توجه به این روند برگزاری مسابقات سخت است و این موضوع را به مجید نیری، دبیر فدراسیون تکواندو و محسن تمجید، سرپرست سازمان لیگ اعلام کردم.

سرمربی تیم تکواندو چای زرینه خاطرنشان کرد: سال گذشته در چهار رده سنی خردسالان با تیم یاری، نونهالان، نوجوانان  با تیم فردیس و  بزرگسالان با تیم چای زرینه در رقابت‌های لیگ حضور داشتم که در لیگ نقش جهان سوم شدیم. فدراسیون تکواندو در طی این سال‌ها با برگزاری لیگ‌های رده سنی مختلف زحمات زیادی را برای رشد و تربیت بازیکنان کشیده است، اما احساس می‌کنم برگزاری مسابقات در سال جاری بسیار سخت باشد و حداقل من نمی‌توانم با توجه به شرایط و هزینه‌ها  با تیم های خود در مسابقات حضور داشته باشم.

یاری خاطرنشان کرد: برای حضور در مسابقات باید ورودیه پرداخت کرد و در کنار آن هزینه ایاب و ذهاب و تغذیه نیز هست که نسبت به سالیان گذشته چند برابر شده است. از طرفی باید تست کرونا  بدهیم که هزینه هر بار این تست حداقل ۱۰ میلیون تومان خواهد بود و از همه این عوامل مهمتر نیز بحث سلامتی بازیکنان است. با این وجود به خاطر احترام به فدراسیون و سازمان لیگ پیش‌ثبت‌نام را انجام دادم و تمام تلاش خود را برای گرفتن اسپانسر نیز انجام خواهم داد تا در صورت مهیا شدن شرایط در لیگ حضور داشته باشیم.

سرمربی سابق تیم ملی نونهالان در پایان عنوان کرد: پیشنهاد من به مسئولان سازمان لیگ این است که در سال جاری به جای برگزاری لیگ‌های رده‌های سنی، در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی یا فضای باز مسابقات آزاد برگزار کند. در صورت این اتفاق والدینی که تمایل به حضور فرزندان خود در مسابقات دارند، با اطلاع از شرایط تست کرونا انجام  و آنها را در مسابقات شرکت می‌دهند. برای برگزاری لیگ نیز می‌توان تنها لیگ برتر را برگزار کرد تا تیم‌هایی که تمکن مالی دارند در مسابقات حضور داشته باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::