شما اینجا هستید

اخبار برتر » تعویق دو رویداد مهم تکواندو سوغات دیگر کرونا

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، شورای اجرایی فدراسیون جهانی تکواندو اعلام کرد به منظور حفاظت از سلامت شرکت کنندگان و اطمینان از رعایت عدالت میان ورزشکان، مسابقات فینال گرندپری به میزبانی مکزیک و گرندپری به میزبانی ووشی که قرار بود در سال ۲۰۲۰ برگزار شود را سال ۲۰۲۱ برگزار می‌کند.

فدراسیون جهانی تکواندو در جلساتی که با کمیته‌های برگزاری رقابت های “مکزیک” و “ووشی” داشته به دنبال راه حل‌هایی برای برگزاری هر دو رویداد در فضایی ایمن بوده است اما در نهایت شورای اجرایی فدراسیون جهانی به این نتیجه رسید که میزبانی ایمن و برگزاری این دو رویداد در شرایط کنونی امکان پذیر نیست. تاریخ برگزاری در سال ۲۰۲۱ متعاقبا اعلام خواهد شد.

“چانگ وان چو” رییس فدراسیون جهانی تکواندو گفت: بسیار ناراحت هستم که به ناچار تصمیم به تعویق برگزاری رقابت‌های فینال گرندپری و گرنداسلم گرفته‌ایم چراکه با این شرایط ورزشکاران و دوستداران تکواندو را ناامید می‌کنیم اما مطمئن هستیم آنها دلایل ما برای این تعویق را که در راستای حفظ سلامتی و اجرای رقابت‌هایی با سطح بالا هست را به خوبی درک می‌کنند. برگزاری رویدادهایی جهانی همچون این مسابقات که ورزشکارانی از سراسر دنیا در آن حضور دارند با توجه به محدودیت های حاکم بر سفرهای برون مرزی و اینکه برخی ورزشکاران شرایط شرکت را ندارند، جنبه عادلانه نخواهد داشت.

در ادامه ی جلسه، اعضاء شورا به ژنرال احمد فولی نایب رییس فدراسیون جهانی تکواندو که به تازگی از دنیا رفته است، ادای احترام کردند. شورا در ادامه گزارش مالی و اجرایی فدراسیون جهان تکواندو در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را در کنار گزارش های خزانه داری و حسابرسی بررسی کرد.

تاریخ برگزاری جلسه آینده شورای اجرایی فدراسیون جهانی تکواندو “آوریل” ۲۰۲۱ است. همچنین نخستین مجمع عمومی آنلاین فدراسیون جهانی تکواندو فردا (سه شنبه – ۱۵ مهرماه) برگزار می شود.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::