شما اینجا هستید
اخبار برتر » با شرایط حال حاضر تیم ما امکان حضور را نداشت/ برای برگزاری لیگ باید محدودیت‌هایی را در نظر بگیرند

وحید ناصری سرمربی تیم هیات تکواندو کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تکواندو پلاس در خصوص پیش ثبت نام مسابقات گفت: ما هر ساله برای حضور در لیگ با وسایل نقلیه عمومی راهی تهران می‌شدیم و از نمازخانه‌های سازمان‌های دولتی به عنوان خوابگاه استفاده می‌کردیم؛ در سال‌جاری برای فراهم کردن امکانات رفاهی با مشکل روبه رو هستیم و با توجه به نگرانی خانواده‌ها و با شرایط حال حاضر تیم ما امکان حضور را نداشت و پیش ثبت نام را انجام نداده‌ایم.

وی ادامه داد: در مدت کوتاهی که از ممنوعیت فعالیت‌های ورزشی می‌گذرد، تکواندو بسیاری از بازیکنانش را از دست داده و کم کم ورزش از سبد خانواده‌ها حذف می‌شود. همچنین با توجه به اینکه تمامی مسابقات سال ۲۰۲۰ لغو شده‌اند برگزاری لیگ نمی‌تواند بازخورد خوبی داشته باشد و با روال قبل نمیتوان رقابت‌ها را برگزار کرد.

ناصری توضیح داد: ما برای لیگ تکواندو اهمیت زیادی قائل هستیم چراکه سکوی پرتابی برای هوگوپوشان است و به آنها کمک می‌کند تا بهتر دیده شوند و اگر شرایط عادی بود به هرترتیبی شده شرکت می‌کردیم. بازیکنانی که سال ها برای این ورزش زحمت کشیده‌اند اگر مسابقه ای نباشد انگیزه خود را از دست می‌دهند و کرونا دلیل اصلی ما برای عدم حضور است.

سرمربی تیم کرمانشاه در پایان گفت: پیشنهاد من برای برگزاری لیگ این است که محدودیت‌هایی در نظر بگیرند؛ مثلا رقابت‌ها فقط در اوزان المپیکی با تعداد نفرات محدود و به صورت متمرکز انجام شود و در نهایت هم به نفرات اول تا سوم به سبک گرندپری امتیاز بدهند و تیم‌ها و استان‌ها رده‌بندی شوند تا علاوه بر کاهش هزینه‌ها، برنامه ریزی آسان‌تر شود. باید این نکته را هم در نظر داشت که اعلام کرده‌اند همه فعالیت‌های ورزشی متوقف شود و در شرایط ناپایدار فعلی با وجود همه تدارکات و برنامه‌ریزی‌ها ممکن است لحظه آخر با صدور بخشنامه‌ای اجازه برگزاری مسابقات را ندهند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::