شما اینجا هستید
اخبار برتر » تیم ما آمادگی حضور در لیگ را دارد/ با همکاری می‌توان شرایط از سرگیری فعالیت تکواندو را فراهم آورد

سلمان خواجه حسنی سرپرست تیم صنعت مس کرمان در گفتگو با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص مسابقات لیگ گفت: ما پیش ثبت نام را انجام داده‌ایم و آمادگی حضور در لیگ را داریم؛ در صورت فراهم کردن شرایط مطلوب که سلامت و جان بازیکنان، داوران، کادر فنی و عوامل اجرایی تضمین شود ما موافق برگزاری رقابت‌ها هستیم.

خواجه حسنی توضیح داد: از جمله دلایل ما برای حضوراین است که وقتی وقفه‌ای در لیگ حرفه‌ای ایجاد می‌شود تیم از لحاظ مالی و اقتصادی دچار مشکلاتی خواهد شد. مدیران تیم‌ها معمولا بودجه‌ای برای آنها در نظر نمی‌گیرند و ما سه سال پیاپی با توجه به این موضوع نتوانستیم در لیگ حضور پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هوگوپوشان تکواندو تنها راه درآمدشان حضور در تیم‌ها و شرکت در مسابقات است؛ همچنین ورزشکاران بدون تمرین از شرایط ایده آل و فنی خود فاصله می‌گیرند و این مهم ضربه بزرگی برای تکواندو خواهد بود.

سرپرست تیم صنعت مس کرمان افزود: کشورهای دیگر با تدابیری که اندیشیده‌اند تمرینات و مسابقات خود را آغاز کردند و مشکلی برای آنها پیش نیامده است. با انجام تست و رعایت پروتکل‌های بهداشتی  و همچنین با همکاری و هم فکری از جانب همه تیم‌ها و سازمان لیگ می‌توان شرایطی به وجود آورد که تکواندو فعالیت‌های خود را از سر بگیرد.

خواجه حسنی به منظور بهبود شرایط گفت: فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد مقابله با کرونا در ورزش پروتکل‌هایی ارایه داده‌اند تا بتوان شرایط را تحت کنترل در آورد. طی چند روز اخیر هم شنیده‌ام مسابقات کشتی که درگیری نفرات بین آن بیشتر می‌باشد نیز برگزار شده است؛ به نظرم می‌توانیم تعداد نفرات تیم‌ها و هفته رقابت‌ها را کاهش دهیم  تا علاوه بر پایین آمدن هزینه‌ها با مابقی آن از هوگوپوشان تست کرونا گرفته و مدیریت بیشتر بر سلامتی  داشته باشیم.

وی در پایان گفت: در جلسه‌ای که با حضور سرپرست و مربیان تیم‌ها برگزار گردید، برخی مسائل مطرح شد که گویا این موارد به ضرر برخی تیم‌هاست و ظاهرا باعث ناراحتی دوستان و ایجاد حواشی و فشارهای مختلف شده است. امیدوارم این موضوع ها به زودی حل شود و به راحتی و بدون مشکل بتوانیم مسابقات را برگزار کنیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::