شما اینجا هستید

اخبار برتر » مهماندوست: بعید می دانم رقابت های انتخابی المپیک برگزار شود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، رضا مهماندوست با بیان مطلب فوق گفت: قرار است برای برگزاری این مسابقات پروتکل‌های بهداشت جهانی به صورت کامل رعایت شود. ورزشکاران، مربیان و همراهان قبل از حضور در مجارستان باید گواهی سلامت داشته باشند، یک هتل کامل برای استقرار همه تکواندوکاران در نظر گرفته شده که تحت تدابیر شدید بهداشتی کنترل خواهد شد. حتی اتاق‌های جداگانه برای تمرینات تیم‌ها در نظر گرفته شده است. ولی با تمام این کارها بعید می دانم امکان برگزاری وجود داشته باشد.

سرمربی ایرانی تیم ملی آذربایجان افزود: بحث اصلی سلامتی ورزشکاران و عوامل اجرایی و مربیان است و شاید والدین اجازه حضور فرزندان خود را ندهند یا کشورها مجوز حضور در مسابقات را صادر نکنند. فعلاً که یک تاریخ داده شده و تغییر آن هم که کار سختی نیست. همین روز گذشته خیلی راحت گفتند به دلیل شیوع ویروس کرونا مسابقات گرندپری و گرنداسلم لغو شد.

وی در مورد شرایط تمرینی آذربایجان گفت: ما زیاد امیدوار به برگزاری مسابقات نیستیم، هفته‌ای دو یا سه روز تمرین می‌کنیم، نفرات کمی در اردو هستند. لژیونرهای ایرانی ما که در ایران هستند، سه تکواندوکار از داغستان داریم که به محل زندگی خود رفته اند و چند نفری هم که در تمرین حضور دارند با فاصله تمرین می‌کنند و آن گرمی و جدیت همیشگی را ندارد.

مهماندوست با اشاره به اینکه زمانی خوبی برای مسابقات انتخابی المپیک تعیین نشده اظهار داشت: اوج گیری شیوع کرونا از یک سو و فصل سرما از سوی دیگر باعث شده تیم‌ها شرایط مناسبی برای حضور در این رقابتها نداشته باشند. البته در آذربایجان کرونا خیلی خوب کنترل شده است. مسئله فعلی الان در این کشور جنگ در مرزهاست.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو کشورمان ادامه داد: حتی اگر شاهد توزیع واکسن کرونا هم باشیم، شرایط به این زودهای ها تغییر نمی‌کند. خود واکسن هم داستان دیگری است که چگونه به کشورهای مختلف ارسال و در اختیار مردم قرار گیرد. نکته مهم دیگر اینکه با توجه به هشدار پزشکان در خصوص کرونا و ابعاد مختلف این بیماری باید ببنیم واکسن برای هر فردی چه تأثیری دارد.

وی در مورد شرایط نفرات اعزامی آذربایجان برای کسب سهمیه هم گفت: قبل این شرایط «رادیک» و دو دختر را انتخاب کرده بودیم. میلاد بیگی هم که از طریق سیستم رنکینگ سهمیه حضور در بازی‌های المپیک را کسب کرده است. ولی در این شرایط که برخی تکواندوکاران دور از تمرین هستند، هیچ چیز مشخص نیست. هرکس آماده‌تر باشد به مسابقات اعزام می‌شود. ما مثل ایران یا سایر کشورها نیستیم که با حضور نفرات بیشتر برای انتخاب بهترین نفر دغدغه‌ای نداشته باشیم. مجبوریم با همین نفرات معدود خود کار کنیم. باید ببینیم وضعیت نفرات چطور است و کدام تکواندوکار آماده‌تر است. می دانم که «رادیک» در محل زندگی خود جسته گریخته تمرین می‌کند، ولی زیر نظر من نیست و من هم هر تمرینی را قبول ندارم. باید نفرات به اردو آماده و شرایط آنها را بسنجیم و بعد تصمیم گیری کنیم.

مهماندوست در پایان به جنگ بین آذربایجان و ارمنستان اشاره کرد و گفت: جنگ در نزدیکی مرزهاست و تأثیری در زندگی مردم در باکو ندارد. آذربایجان به لحاظ جنگی وضعتی به مراتب بهتر از ارمنستان دارد. ارمنستان ۳۰ ساله منطقه‌ای که متعلق به آذربایجان است را اشغال کرده است. امیدوارم هر چه زودتر این مسائل حل و مجدداً صلح در منطقه برقرار شود. نباید خون جوانان به دلیل سیاست‌های غلط ریخته شود و درد و رنج خانواده را که برای جوانان خود زحمت کشیده اند را شاهد باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::