شما اینجا هستید
اخبار برتر » صالحی‌امیری: برگزاری المپیک توکیو حتمی است/ کرونا برای ما آسیب جدی داشت

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در نشست خبری که به صورت آنلاین با خبرنگاران برگزار شد، گفت: با توجه به محدودیت‌های کرونا، تعدادی از رشته‌ها فعالیت خود را آغاز کردند. توماس باخ در اجلاس آنلاین لوزان صحبت‌هایی مطرح کرد و نخست وزیر ژاپن نیز جلسه داشت و برگزاری رویداد المپیک را قطعی اعلام کرد.

وی ادامه داد: دو شیوه برای برگزاری المپیک در نظر دارند اول اینکه بحث واکسن باشد تا چالشی نباشد و بحث دوم برگزاری بدون واکسن است. ارزیابی من این است که ۹۰ درصد تا پایان سال ۲۰۲۰ واکسن را به صورت محدود خواهیم داشت و المپیک با شور و نشاط برگزار می‌شود.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: تاریخ‌های کسب سهمیه هم اعلام شده است. بازی‌های ساحلی سانیای چین، ۱۳ فروردین قطعی است و ثبت نام انجام شده است. آذرماه امسال اجلاس هیئت اجرایی آسیا است و ما هم حضور خواهیم داشت. اردیبهشت سال بعد بازی‌های داخل سالن تایلند را در پیش داریم و بعد از آن المپیک توکیو برگزار خواهد شد. مسابقات کشورهای اسلامی نیز در قونیه برگزار می‌شود و ثبت‌نام‌ها انجام شده است.

وی افزود: دنیا مطمئن است در سال ۲۰۲۱ شرایط عادی خواهد شد. در ایران نیز، کشتی و برخی از رشته‌ها اردوها را آغاز کرده و ما هم زیر ساخت آکادمی را بازسازی کردیم و در حال خرید تجهیزات هستیم.

صالحی‌امیری در خصوص شرایط تیم‌ها و اینکه فرصت کافی برای آمادگی هست، تصریح کرد: برای این کار سه دسته اقدام داشتیم، اول اینکه رویکرد آموزش مجازی بود که در آکادمی آن را فعال کردیم که موثر هم بود. دوم تهیه تجهیزات و فرستادن به منازل ورزشکاران بود . سوم اینکه از ستاد کرونا مجوز ۲۰ رشته را گرفتیم. ارزیابی سجادی و همکارانم این است که زمان برای رسیدن به اوج آمادگی با توجه به اینکه در مهرماه اردوها شروع شده، وجود دارد.

وی افزود: این موضوع مربوط به همه دنیا است و همه فدراسیون‌ها و تیم‌های ۲۰۶ کشور برای ورود به توکیو دچار افت شدند و ما هم در همین مسیر قرار داریم. کرونا برای ما آسیب جدی و افت قهرمانان را به همراه داشته و یک شوک برای ما در میانه کسب آمادگی بود. از این جهت خود را قانع می‌کنیم که شرایط ما با سایر کشورها مشابه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::