شما اینجا هستید

اخبار برتر » تغییر کلاس‌بندی من بازی با زندگی‌ام بود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

محمود جعفرزاده پاراتکواندوکار کشورمان که ۲ مدال طلا و ۴ نقره جهانی، ۲ برنز بازی‌های جهانی آیواز و طلا و برنز قهرمانی آسیا در کارنامه ورزشی‌اش به چشم می‌خورد از خاطرات دوران ورزشکاری خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«شیرین‌ترین گردن آویز طلایی که کسب کردم اولین طلایی بود که بعد از دو مدال نقره حاصل شد و فشار زیادی را متحمل شده بودم چراکه اطرافیان می‌گفتند تا کی قرار است فقط بر سکوی دومی بایستی! در مسابقات جهانی «آروبا» آمریکای جنوبی سال ۲۰۱۲ در فینال مقابل حریفی قرار گرفتم که دو سال پی در پی از او شکست خورده بودم، فکر می‌کنم با روز تاسوعای حسینی مصادف شده بود و من استرس زیادی گرفته بودم ولی با اقتدار و اختلاف امتیاز زیادی بر او غلبه کردم و بالاخره بر سکوی قهرمانی ایستادم که واقعا برایم راضی کننده و شادی بخش بود.

یکی از تلخ‌ترین خاطرات من مربوط به مسابقات اروپایی لهستان بود که به صورت آزاد برگزار شد و با آمادگی بالایی که داشتم تمام رقبایم را کنار زدم و به فینال رسیدم. در ابتدای مبارزه با وجود شروع خوبی که داشتم با اصابت ضربه‌ای به دستم شکست و دیگر نتوانستم دفاع کنم اما با تحمل درد و فشار تا پایان رقابت جنگیدم که متاسفانه طلا را از دست دادم و نقره گرفتم؛ بعد از بازگشت به کشور هم ۳ ماه در منزل استراحت می‌کردم.

بدترین اتفاق ورزشی من در مسابقات لندن اتفاق افتاد؛ در حالی که به گفته دوستانم تا ۶۰ سالگی می‌توانستم مدال آور باشم اما کادر پزشکی فدراسیون جهانی عقیده داشتند توانایی و قدرت بدنی بالایی دارم و کلاس من را که ۴۲ بود بعد از ۸ سال سابقه حضور در رویدادهای بین‌المللی به ۴۴ تغییر دادند. اعضای این کلاس‌بندی از لحاظ جسمانی تقریبا سالم هستند و به صورت جزئی معلولیت دارند، همچنین تعداد نفرات شرکت کننده در مسابقات هم بسیار زیاد هستند و این در حالی است که من یک دست ندارم و نمی‌توانم در برابرشان گارد بگیرم. متاسفانه با وجود اعتراض‌هایی که کردیم تغییر رای ندادند؛ از آن زمان به بعد کار من خیلی سخت شد و مدال‌هایی که دوست داشتم کسب کنم را از دست دادم و به نوعی با زندگی من بازی شد. مسابقات آسیایی اردن آخرین حضور من در میادین بین المللی بود که بخاطر همین تغییر کلاس بندی نتیجه را واگذار کردم.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::