شما اینجا هستید
اخبار برتر » باقی‌نژاد: در مسابقات لیگ شرکت نمی‌کنیم/ کرونا سبک زندگی مردم را تغییر داده است

حمید باقی نژاد مدیر فنی تیم هیات تکواندو شمال شرق تهران در گفتگو با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص ثبت نام برای حضور در مسابقات لیگ گفت: کرونا سبک زندگی را در بخش‌های مختلف و همچنین ورزش کل دنیا تغییر داده است؛ اگر ورزشکاران در هر رشته‌ای بخواهند مانند گذشته به فعالیت خود ادامه دهند قطعا چیزی جز خسارت و زیان ندارد. تیم ما شرایط حضور در لیگ را داشت ولی با توجه به وضعیت حاکم بر کشور و دستورات بهداشتی که وجود دارد، تصمیم گرفتیم در این رقابت‌ها شرکت نکنیم.

باقی نژاد تصریح کرد: قطعا فدراسیون تکواندو مجوزی صادر می‌کند که همه پروتکل‌های بهداشتی در آن رعایت شود، شروط لازم را در نظر می‌گیرد و سازمان‌ها و عوامل اجرایی آن را نیز عملی خواهند کرد. دستورالعمل‌های بهداشتی به تیم‌ها ارائه شده است اما من سوالی دارم؛ آیا رعایت موارد بهداشتی فقط به ۶ دقیقه زمان مبارزه بستگی دارد؟ جلسات تمرینی در باشگاه ها، اینکه خود هوگوپوشان تا چه حد اهل رعایت هستند، تیم‌های شهرستانی که باید در خوابگاه‌ها مستقر شوند و فاصله گذاری هنگام مسافرت‌ها در نظر گرفته شده یا از همه مهمتر آیا خانواده‌ها حاضر هستند با توجه به موج سوم کرونا که بسیار هولناک است، برای حضور فرزندانشان در این مسابقات به کادر فنی رضایت محضری بدهند؟

مدیر فنی تیم هیات تکواندو شمال شرق تهران افزود: در تدبیر درست فدراسیون برای برگزاری مسابقات لیگ شکی نیست و قطعا سلامت بازیکنان، داوران و مربیان را در الویت قرار می‌دهند ولی صلاح کارگروه تیم این بود که در مسابقات شرکت نکنیم.

وی در خصوص راهکاری برای برگزاری مسابقات توضیح داد: پیشنهاداتی برای فدراسیون دارم که اگر مسابقات برگزار شود بهتر است در یک بازه زمانی کوتاه و در گروه‌های تعیین شده به صورت متوالی انجام گیرد و تیم‌های منتخب با جدولی که متناسب با شرایط است برای تعیین سکونشینی با یکدیگر رقابت کنند. همچنین طرح نو و جذابی را به صورت مکتوب برای مسابقات کیوروگی تهیه کردیم و آماده ارائه به فدراسیون است تا اگر صلاح ببینند اجرایی کنند.

مدی فنی تیم شمال شرق در پایان گفت: اعتماد و به کارگیری مدیران جوان در بخش‌های مختلف که هر کدام صاحب اندیشه و تفکر هستند، تدبیر هوشمندانه‌ای از سوی فدراسیون بوده است و شعار من جوان باوری است که شامل تلاش، تدبیر، انگیزه، خلاقیت و پیشرفت می‌شود و به کمک تجربه پیشکسوتان می‌توان مسیر جوانان را برای رسیدن به موفقیت هموارتر کرد. نقدهایی شده است که به نظرم خوب نبودند چرا که تکواندو در شروع و پایان تمرینات به ما احترام گذاشتن یاد داده است و نباید به دنبال تخریب مدیران جوان باشیم.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::