شما اینجا هستید
اخبار برتر » ذوالقدری: در کسب سهمیه به عنوان بازیکن هم شرکت می کنم/ پدرم پشتوانه خوبی برای من است

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فرزاد ذوالقدری که به عنوان سرمربی تیم ملی تکواندو بلغارستان انتخاب شده است، با بیان مطلب فوق افزود: هدف اصلی من حضور در بازی‌های المپیک به عنوان یک تکواندوکار است. افتخار مبارزه روی «شیء هاپ چانگ» پراهمیت و باشکوه این المپیک را نمی‌توان با هیچ تورنمنتی مقایسه کرد و برای تحقق آن سخت تلاش می‌کنم.

وی در مورد پیشنهاد بلغارها هم گفت: رئیس فدراسیون تکواندو این کشور عضو کمیته فنی فدراسیون جهانی و نایب رئیس اروپاست که از تکواندو شناخت خیلی خوبی دارد. وی با آشنایی کامل از تکواندو ایران و بعد از آنکه در طول ۹ ماه گذشته عملکرد من را مشاهده کرد، پیشنهاد هدایت تیم ملی را به عنوان سرمربی به من داد.

ملی پوش سابق تکواندو ایران ادامه داد: خدا را شکر که از رده نوجوانان با مربیان بزرگی در ایران کار کرده‌ام. با اساتیدی چون مقانلو، بی باک، کریمی و عسگری کار کرده‌ام. مربی اولیه خود هم که استاد یوسفی بودند. از هر کدام از این بزرگان حتی یک نکته هم که یاد گرفته باشم، می‌توانم به خوبی آن را به جوانان بلغارستانی انتقال داده و کارهای خوبی انجام دهم.

ذوالقدری در مورد مشورت با پدر خود هم گفت: پس از دریافت این پیشنهاد، با پدرم تماس گرفتم. ایشان از این موضوع استقبال کرد و نکاتی را در این مورد بیان داشت که شاید به جرأت بگویم تاکنون تنها از یکی دو مربی آن هم شاگردان پدرم شنیده بودم. پدر من با سال‌ها مربیگری در رأس کادر فنی تیم ملی ایران یک پشتوانه فنی بسیار خوب است که بدون شک خیلی می‌تواند کمک کند.

ی در مورد انتخاب دستیار ایرانی برای خود هم گفت: یکی از اهداف فدراسیون بلغارستان از این پیشنهاد تربیت مربیانی برای آینده است. به همین دلیل با وجود احترامی که برای همه اساتید و مربیان ایرانی قائلم، ولی برنامه فدراسیون را دنبال خواهم کرد. به احتمال فراوان از یک بدنساز ایرانی بهره خواهیم برد. سرمربی قبلی تیم ملی که یک مربی جوان است خودش پیشنهاد داد که کنار من باشد و با افتخار از این موضوع استقبال کردم.

سرمربی تیم ملی بلغارستان در مورد برنامه‌های خود هم گفت: هدف اول ما که رقابتهای گزینشی المپیک در بهمن ماه است و میزبان هم هستیم. تیم جوانی داریم که در این چهار ماه باید تلاش کنیم به هر چهار سهمیه لازم دست پیدا کنیم. البته که نمی‌توان در این مدت کم معجزه کرد. هدف ما بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس است و به امید خدا برای موفقیت در این مسابقات تلاش خواهیم کرد.

ذوالقدری در مورد ترکیب تیم این کشور برای حضور در رقابتهای انتخابی هم گفت: خودم که در وزن ۸۰- کیلوگرم مبارزه می‌کنم و یک تکواندوکار هم در وزن ۶۸- که مدال جهانی دارد، انتخاب شده است، ولی در بخش دختران کار سختی داریم. این نفرات همه از رده نوجوانان آمده‌اند و تجربه چندانی ندارند.

این تکواندوکار ایرانی در پایان گفت: از همه مربیان ایرانی بخصوص اساتید خودم رخصت گرفته و با کسب اجازه از این عزیزان پا در عرصه مربیگری گذاشته و امیدوارم که بتوانم کارهای خوبی انجام داده و موثر باشم.

منبع: خبرگزاری مهر

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::