شما اینجا هستید

اخبار برتر » قهرمانی کشور پومسه آبان‌ماه برگزار می‌شود

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، علی‌اشرف قنبری رییس کمیته مسابقات فدراسیون تکواندو با اعلام اینکه مسابقات قهرمانی کشور پومسه قرار است به صورت آنلاین و آبان‌ماه برگزار شود گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا برنامه‌های این کمیته را با تغییر در شیوه برگزاری انجام داده‌ایم؛ رقابت‌های آزاد پومسه را خردادماه و تحت عنوان “جام بزرگ مهربانی” و پس از آن نیز در مردادماه چالش بزرگ غدیر را برگزار کردیم که بیش از ۳۰۰۰ شرکت کننده در آن حضور داشتند و با استقبال خوبی همراه بود.

وی افزود: در نظر داریم مسابقات قهرمانی کشور را نیز به صورت آنلاین و در آبان‌ماه برگزار کنیم. پس از مطالعات مقدماتی و نظرسنجی از هیات‌های استانی تصمیم به برگزاری مسابقات به صورت غیرحضوری گرفته شد؛ این تصمیم نتیجه خرد جمعی خانواده بزرگ تکواندو است و امیدوارم هیات‌های استانی ما را در هرچه بهتر برگزار شدن این رقابت‌ها یاری کنند.

رییس کمیته مسابقات خاطرنشان کرد: طبق اطلاعیه‌ای که برای رقابت‌های قهرمانی جهان اعلام شده است، این مسابقات نیز به صورت آنلاین و تنها در بخش انفرادی برگزار می‌شود؛ ما نیز در نظر داریم قهرمانی کشور پومسه را تنها در بخش انفرادی برگزار کنیم  چراکه انجام مسابقات تیمی منوط به این است که اعضاء با هم تمرین کنند و برای هماهنگی با یکدیگر باید زمان زیادی را در کنار یکدیگر باشند که امکان‌پذیر نیست و با توجه به شرایط کنونی تنها اولویت ما حفظ سلامت ورزشکاران است.

قنبری اینطور ادامه داد: مسابقات انفرادی استاندارد در رده‌های سنی زیر ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۴ سال، ۱۵ تا ۱۷ سال، ۱۸ تا ۳۰ سال، ۳۱ تا ۴۰ سال، ۴۱ تا ۵۰ سال، ۵۱ تا ۶۰ سال، ۶۱ تا ۶۵ سال و بالای ۶۵ سال برگزار خواهد شد و در بخش ابداعی نیز پومسه‌روها در رده‌های سنی کمتر از ۱۴ سال و ۱۵ تا ۱۷ سال و بالای ۱۸ سال به اجرای فرم می‌پردازند. اطلاعات تکمیلی در خصوص تاریخ تولد شرکت کنندگان و نحوه ارسال فیلم‌ها نیز در بخشنامه اعلام خواهد شد.

وی تصریح کرد: ارسال فیلم‌ها از طریق اپلیکیشن تخصصی تکواندو انجام می‌شود و هیات‌های استانی نگران زمان‌بندی مسابقات نباشند، در مرحله نخست تنها فرم‌های مرحله اول را در خواست می‌کنیم و بعد از مشخص شدن صعودکنندگان به مرحله نیمه‌نهایی تاریخ بعدی ارسال ویدئو نیز مشخص می‌شود. برای مرحله فینال نیز پومسه‌روها فرصت کافی را دارند تا فیلم‌ فرم‌های خود را ارسال نمایند. در پایان نیز همانند مسابقات کشوری به تیم‌های برتر کاپ اهدا می‌شود و نفرات اول تا سوم مشترک نیز مدال می‌گیرند.

قنبری در پایان اظهار داشت: در نظر داریم دومین دوره مسابقات تکواندو خانواده در بخش پومسه را نیز به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و همزمان با این ایام برگزار کنیم.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::