شما اینجا هستید

اخبار برتر » بی‌باک: برادران لوپز دوستان خوبی برایم هستند/ صحبت‌هایی برای سرمربیگری تیم‌ملی آمریکا داشتم

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، مهدی بی‌باک، اولین تکواندوکار ایرانی که مدال جهانی گرفت، در آمریکا به سر می‌برد. او البته از تکواندو دور نیست و حتی پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی آمریکا را هم داشته اما کرونا همه چیز را به هم ریخت. بی‌باک این روزها با سایت آکادمی‌اش مجازی تکواندو را آموزش می‌دهد. گفت‌وگوی بی‌باک را در ادامه می‌خوانید. 

وضعیت شما در آمریکا چطور است؟
مدتی است به آمریکا آمده‌ام اما از تکواندو دور نیستم. با شیوع کرونا یک ماهی است تکواندوی مجازی راه‌اندازی کرده‌ام که استقبال خوبی از آن شده، تکواندوکاران و علاقه‌مندان دنیا با ثبت‌نام روی سایت آکادمی بی‌باک با ما در ارتباط هستند و از تمرینات تکواندو استفاده کنند. این سایت برای مربیان است، آنها می‌توانند از تجربیاتم در هر زمینه استفاده کنند. همه آنهایی که در سطح آماتور و حرفه‌ای هستند، می‌توانند از کلاس‌های متفاوتی که داریم استفاده کنند. ما این سایت را راه‌اندازی کردیم تا آنها که می‌خواهند در شرایط فعلی تکواندو را ادامه دهند هم از خطر کرونا دور باشند و هم اینکه در تکواندو فعال باشند. 

تکواندو آمریکا تک‌ستاره‌هایی مثل برادران لوپز را داشت، حالا وضعیت تیم ملی‌اش چطور است؟
واقعاً وضعیت تکواندو آمریکا با ایران متفاوت است. شرایط اردوها و تمرینات آنها با ما در ایران خیلی فرق دارد. ملی‌پوشان ایرانی در سال مداوم در اردو تمرین می‌کنند اما در آمریکا اصلاً این‌طور نیست. در آمریکا هرکس با مربی خودش تمرین می‌کند و تنها برای مسابقات خیلی مهم مثل، المپیک، جهانی و گرندپریکس تقریباً حدود دو هفته همه تکواندوکاران دور هم تمرین مشترک دارند. در آمریکا به نوعی هر ایالت یک فدراسیون دارد و همه آنها زیر نظر فدراسیون اصلی تمرین می‌کنند. اینکه در آمریکا تکواندوکاران یک سال یا پنج ماه در اردوها باشند اصلاً چنین چیزی وجود ندارد. افراد به نوعی اینجا تنها تمرین می‌کنند. 

ارتباط شما با برادران لوپز چطور است؟
آنها حالا با تیم ملی آمریکا همکاری نمی‌کنند و در باشگاه خصوصی فعالیت می‌کنند. من ارتباط خوبی از دوران قهرمانی با این دو برادر داشتم و حالا هم دوستان خوب من هستند. 

آیا شما با تیم ملی آمریکا همکاری دارید یا فعالیت شما با باشگاه‌هاست؟
از زمانی که من به آمریکا آمده‌ام، شیوع کرونا اجازه هیچ فعالیتی را نداده است. باشگاه‌ها هم تازه فعالیت‌شان را شروع کرده‌اند و فعلاً هیچ همکاری با تیم ملی آمریکا نداشته‌ام. فعلاً با فدراسیون کالیفرنیا و تگزاس همکاری کوچکی داشتم و امیدوارم با نابودی کامل کرونا همکاری‌ام بیشتر شود. 

مدتی است که صحبت‌های مطرح شده، به شما برای مربیگری تیم ملی آمریکا پیشنهاد شده آیا موضوع جدی هست؟
نه پیشنهاد سرمربیگری نشده است، اول صحبت‌هایی بود اما با شیوع کرونا تمرینات تعطیل شد و هیچ تمرینی نبود که بخواهند در این‌باره تصمیم‌گیری شود و پیشنهاد دوباره بدهند. 

شرایط تکواندو ایران بعد از دو سهمیه المپیک مردان را چطور می‌بینید؟
واقعاً نه تنها در ایران بلکه در همه دنیا شرایط یک مقدار گیج‌کننده شده است. عدم برگزاری مسابقات به خاطر شرایط فعلی دنیا می‌تواند لطمه بزرگ و جبران‌ناپذیری را به قهرمانان بزند. شروع اردوهای تیم ملی ایران خبر خوشحال‌کننده‌ای است. هرچند تکواندوکاران با محافظت کامل تمرین را شروع کرده‌اند اما طبیعی است که آنها نگران باشند. امیدواریم هرچه زودتر از شر این ویروس خطرناک نجات پیدا کنیم تا دوباره همه مسابقات تکواندو در دنیا شروع شود. چراکه دوری از تمرین گروهی و مسابقه می‌تواند لطمه بزرگی از لحاظ روحی و روانی به تکواندوکاران بزند. 

حرف آخر؟
امیدوارم ملی‌پوشان و المپیکی‌ها قدر این روزها را بدانند. فرصت خیلی خوبی است که ملی‌پوشان ضعف‌هایشان را برطرف کنند تا با آمادگی لازم به اوج آمادگی برسند.

منبع: خبر ورزشی

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::