شما اینجا هستید

اخبار برتر » فرهادیان: نمونه تست کرونا یک ورزشکار و مربی در تیم بانوان و یک ورزشکار پاراتکواندو مشکوک است

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، آرش فرهادیان در خصوص تعویق اردوی تیم‌های ملی تکواندو بانوان و پاراتکواندو اظهار داشت: از بدو آغاز اردوها، سعی کردیم تمامی شرایط ویژه رعایت پروتکل‌های بهداشتی را عین موارد ابلاغ شده رعایت کنیم و این کار را در آغاز مرحله اخیر اردوی تیم ملی نیز انجام دادیم.

وی تصریح کرد: طبق هماهنگی با  انستیتو پاستور، در آغاز اردو از تمامی ورزشکاران و کادرفنی نمونه‌گیری انجام شد و با هماهنگی کمیته پزشکی فدراسیون  تا مشخص شدن جواب تست‌ها، بچه‌ها در اتاق‌های تک نفره قرنطینه شدند. بعد از حدود یک روز با لطف دوستان در انستیو پاستور جواب‌ها به صورت شفاهی اعلام شد و  به موارد مشکوکی در ورزشکاران بانوان و ملی‌پوش پاراتکواندو اشاره شد.

رئیس سازمان تیم‌های ملی خاطر نشان کرد: بر همین اساس و برای اینکه  خدایی نکرده این اتفاق تبعاتی نداشته باشد، اردوی تیم‌های بانوان و پاراتکواندو را تعطیل کردیم. طبق اعلام شفاهی دوستان در انستیتو پاستور در بخش مردان هیچ مورد مشکوکی در میان ورزشکاران و کادرفنی وجود نداشت و بر همین اساس تیم مردان در اردو حضور خواهد داشت، اما اردوی تیم‌های بانوان و پاراتکواندو تعطیل شد.

فرهادیان در خصوص اسامی افراد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا گفت: چون هنوز به صورت رسمی جواب به دست ما نرسیده است، در حال حاضر اسامی را اعلام نخواهیم کرد. البته به صورت حدودی می‌دانیم شرایط چگونه است، اما از دوستان نیز خواهش کردیم تا جواب رسمی حاضر نشده است اسمی افراد مشکوک را اعلام نکنند. طبق اعلام دوستان یک ورزشکار و یک مربی در بخش بانوان و یک ورزشکار در بخش پاراتکواندو مشکوک به کرونا هستند.

وی خاطر نشان کرد: قبل از شروع اردو و تست در بدو حضور افراد یک فرم خود اظهاری به ورزشکاران و کادرفنی دادیم و آنها پر کردند. در فرم خود اظهاری هیچ کدام از ورزشکاران به مورد خاصی اشاره نکردند و چون بچه‌ها ورزشکار هستند اگر اعلامی بود نیز به سرماخوردگی اشاره شده داشتند. هیچ کدام از ورزشکاران و مربیان با حالت بسیار بد از لحاظ جسمانی به اردو نیامدند، اما متاسفانه این وضعیت به وجود آمد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::