شما اینجا هستید
اخبار برتر » اولین دختر نقره‌ای تکواندو ایران در جهان بودم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، یکی از ویژگی‌های دوران قهرمانی خاطرات تلخ و شیرین است که هر ورزشکار با آن دست و پنجه نرم می‌کند. روایت داستان های واقعی از زندگی قهرمانان که سال‌ها در صندوقچه اسرار آنها مانده و به فراموشی سپرده شده شنیدنش خالی از لطف نیست.

فرزانه صاحبی ملی پوش سابق تکواندو که مدال نقره مسابقات قهرمانی جهان نوجوانان درکارنامه ورزشی‌اش به چشم می‌خورد از خاطرات دوران قهرمانی خود به تکواندو پلاس می‌گوید:

«با وجود چندین ماه اردونشینی، تمرینات سخت و انتخابی‌های بسیاری که پشت سر گذاشتیم به دلیل نداشتن بودجه موفق به اعزام تورنمنت پیش از مسابقات جهانی مکزیک سال ۲۰۱۰ نشدیم و اولین تجربه من در مسابقات برون مرزی در رقابت‌های جهانی رقم خورد؛ به همین خاطر فدراسیون امید کمی نسبت به کسب مدال از طرف من داشت اما استاد تهرانی سرمربی تیم به دلیل مشاهده اراده و سخت کوشی و انگیزه‌ای که برای رسیدن به هدفم داشتم به بنده امید و باور داشتند و روزهای قبل از مسابقه می‌گفتند مدالیست می‌شوم که در نهایت توانستم با کنار زدن رقبایم به مرحله فینال این رقابت‌ها برسم و گردن آویز نقره کسب کنم تا اولین دختر نقره‌ای تکواندو ایران در جهان باشم.

قبل از شروع مسابقات هنگام تمرین یکی از خبرنگاران مکزیکی بدون اینکه متوجه باشم از من عکس گرفته و در روزنامه چاپ کرده بود؛ صبح روز مسابقه کادر فنی آن را به من نشان دادند و انگیزه‌ام دوبرابر شد.

به غیر از آن در مسابقات ارتش‌های جهان، مسابقات دانشجویان کره جنوبی، جام فجر و چندین سال در لیگ برتر تکواندو مسابقات کشوری شرکت داشتم و مدال های زیادی کسب کردم.

در دوره ما برای بانوان بودجه زیادی در نظر نمی‌گرفتند و کمتر به مسابقات بین المللی اعزام می‌شدیم همچنین تقدیر از مدال‌ها هم ناچیز بود به مرور بعد از درخشیدن بانوان هم دوره من در مسابقات، این مسئله مورد توجه بیشتری قرار گرفت؛ تکواندو بانوان در حال حاضر  پیشرفت بسیار خوبی داشته است  امیدوارم این مسیر هموارتر شود.»

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::