شما اینجا هستید
اخبار برتر » حیدری: برگزاری لیگ تکواندو به تمرینات بازیکنان معنی می‌دهد/ رقم قراردادها پایین است

عرفان حیدری هوگوپوش خوش سابقه تیم پاس قوامین در گفتگو با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص برگزاری مسابقات لیگ برتر گفت: رقابت‌های لیگ با انگیزه دادن به تکواندوکاران کمک می‌کند هر هفته نقاط ضعف و قوت خود را بسنجند و تمرینات سخت و سنگین آنها بی معنی نباشد؛ در غیر این صورت ما تقویمی داریم که بدون اطلاع از اطرافمان طبق آن پیش می‌رویم و بدون شک نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت. همچنین با توجه به اینکه سال آینده مسابقات انتخابی تیم‌ملی را برای حضور در رقابت‌های جهانی در پیش داریم لازم است تا عملکرد خود را بسنجیم و توانایی‌های خود را ارتقاء دهیم.

حیدری در خصوص مبلغ قرارداده ها توضیح داد: سال گذشته حداقل و حداکثر قراردادها بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان بود وقتی با قهرمانان قدیمی تیم ملی مثل مسعود حجی زواره، محمد باقری معتمد، فرزاد عبداللهی، علیرضا نصرآزادانی و.. صحبت میکردم سال ۹۰ که تیم تکواندو کشورمان در کره جنوبی قهرمان جهان شد هر کدام از آنها ۵۰ میلیون حداقل قراردادشان بود و این دوستان با آرامش فکری می توانستند روی تمرینات و تکنیک هایشان تمرکز کنند که باعث پیشرفت و قوی تر شدن تیم ملی هم میشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر با تورمی که وجود دارد و اینکه برخی بازیکنان از قشر ضعیف جامعه هستند، با یک حساب سرانگشتی می‌توان دید هزینه‌های معاش یک خانواده یا تشکیل یک زندگی چه مبلغی خواهد بود؛ همچنین هزینه‌های تکواندوکاران برای حضوردر لیگ و تمرینات از جمله مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های رفت و آمد بازیکنان شهرستانی و … دغدغه بزرگی است، ما منبع درآمد دیگری جز ورزش نداریم و رقم قراردادها بسیار پایین است. طی سال‌های اخیر شاهد هستیم بیشتر ورزشکاران این رشته به شغل‌های آزاد روی آورده‌اند و نمی‌توانند تمرکزی روی تکواندو داشته باشند.

هوگوپوش تیم پاس قوامین افزود: احتمال دارد برخی تیم‌ها به خاطر متمرکز شدن رقابت‌ها رقم قراردادها را کاهش دهند ولی هوگوپوشان متفق القول هستند که این مبلغ با توجه به فشار روانی، تمرینات سنگین و استرسی که این رشته نسبت به سایر رشته‌های ورزشی دارد، باید افزایش چشمگیری داشته باشد.

وی در پایان گفت: بهتر است سرمربی تیم‌ها خودشان را جای ورزشکاران بگذارند و کمک کنند بازیکن با خیال راحت به تکواندو فکر کند تا در نهایت بتواند افتخارآفرین باشد. از کادر فنی تیم پاس قوامین و استاد مرتضی سلطانی تشکر می‌کنم چراکه با وجود اینکه ما سرباز بودیم اما به هر شکل ممکن ما را حمایت کردند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::