شما اینجا هستید

اخبار برتر » خسروفر: وضعیت قراردادهای لیگ، آرامش فکری تکواندوکاران را بهم می‌ریزد

Rate this post

سیداحمد خسروفر هوگوپوش تیم  صنعت مس کرمان در گفتگو با خبرنگار تکواندو پلاس در خصوص برگزاری مسابقات گفت: با توجه به شرایط کشور برگزاری رقابت‌ها کار سختی است، امیدوار هستیم از شدت کرونا کاسته شود تا لیگ بدون مشکل کار خود را شروع کند.

وی افزود: با هوگوپوشان دیگر هم نظر هستیم که بهتر است فدراسیون مسابقات را به سبک جام جهانی و متمرکز برگزار کند تا در کمترین زمان ممکن به پایان برسد و اتفاقات احتمالی کاهش پیدا کند.

هوگوپوش تیم صنعت مس کرمان در خصوص مبلغ قراردادها توضیح داد: وضعیت قراردادها اصلا خوب نیست؛ من سال ۹۲ تازه از نوجوانان به بزرگسالان آمده بودم و با ۳۰ میلیون تومان قرارداد بستم که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و شرایط سنی من این مبلغ مناسب بود ولی در حال حاضر با وجود تورم، رقم قراردادها نه تنها تغییر نکرده بلکه رو به کاهش است.

خسروفر افزود:  اگر کسی در رشته تکواندو فعالیت می‌کند به خاطر عشقش است نه جنبه مادی؛ بسیاری از هوگوپوشان با سابقه کمک خرج یا سرپرست خانواده هستند و بنا بر اجبار به مشاغل کاذب روی آورده‌اند و این موضوع برایشان تبدیل به دغدغه‌ای بزرگ شده که آرامش فکری را از آنها می‌گیرد.

وی ادامه داد: توقع ما این است که رقم قراردادها در شان خانواده تکواندو باشد؛ هر ساله بازیکنان جدیدی اضافه می‌شوند که بسیاری از آنها در سطح بین‌المللی مدال آور هستند. فشار اقتصادی بر تکواندوکاران به حدی است که متفق القول اعلام کرده‌اند اگر به این شکل پیش برود در لیگ سال‌جاری شرکت نمی‌کنند. انشالله همت کنیم و به این وضعیت خاتمه دهیم.   

خسروفر در پایان گفت: امکان دارد مدیران مالی تیم‌ها با متمرکز شدن رقابت‌ها بخواهند مبالغ قراردادها را از این هم کمتر کنند که قطعا روی تکواندوکاران تاثیر منفی دارد، حتی من شنیده‌ام رقم پیشنهادی آنها بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان است. از فدراسیون خواهش می‌کنم شرایط را فراهم کند که اسپانسرهای بیشتری در عرصه لیگ وارد شوند تا پویایی لیگ هم بیشتر شود.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::