شما اینجا هستید

اخبار برتر » چالش بزرگی که اینستاگرام برای کشتی به وجود آورد / مدیریت بحران یا بحران مدیریت

Rate this post

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، فدراسیون کشتی ۴۸ ساعت طوفانی را پشت سر گذاشت؛ ۴۸ساعتی که هم توان مدیریتی مجموعه فدراسیون کشتی را به چالش کشید و هم باعث به وجود آمدن بداخلاقی های زیادی شد.

مدیریت فدراسیون کشتی که نایب رییس خود را به دلیل ابتلا به کرونا در اختیار ندارد، در این ۴۸ ساعت طوفانی حسابی نبود او را احساس کرد. طوفانی که با برگزاری مسابقات انتخابی درون اردویی در دو وزن به راه افتاد.

همه چیز از صبح روز چهارشنبه شروع شد. از جایی که فدراسیون کشتی بدون هماهنگی با سرمربی تیم ملی روی سایت خود خبر پخش اینستاگرامی مسابقات را قرار داد. ساعتی بعد از انتشار این خبر، غلامرضا محمدی نشستی را با محسن کاوه مدیر تیم های ملی و علیرضا دبیر برگزار کرد که در همین نشست با علیرضا دبیر توافق شد که این مسابقات پخش نشود. تصمیمی که درست یا غلط دبیر، کاوه و محمدی هر سه با هم بر سر آن توافق کرده بودند و به همین دلیل دیگر توقع نمی رفت که از داخل مجموعه فدراسیون کشتی این همه سر و صدا به راه بیافتد. بعد از این توافق سه جانبه، خبر پخش مسابقات هم از روی سایت فدراسیون برداشته شد.

از بعد از ظهر چهارشنبه زمزمه های زیادی به راه افتاد که آیا این مسابقات پخش می‌شود یا نه؟ تا این‌که صبح پنج شنبه با شروع رقابتها به طور قطعی برای همه مشخص شد که این مسابقات پخش نمی‌شود. ماجرایی که با فشار برخی‌ها در فضای مجازی بازتاب بسیار بدی پیدا کرد و به یک موضوع بحرانی تبدیل شد.

کار اما زمانی بیخ پیدا کرد که پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان با یک استوری معنادار ضمن حمله به غلامرضا محمدی به انتقاد از پخش نشدن مسابقات پرداخت. اگر چه پژمان درستکار اسمی از محمدی نیاورد اما همه جامعه کشتی خوب می دانند که او چه رابطه خوبی با دبیر و کاوه دارد و در مقابل هم همه از اختلاف نظرهای او با محمدی آگاه هستند.

به همین دلیل واضح بود که او محمدی را هدف قرار داده بود. محمدی هم با آگاهی از این موضوع بلافاصله در جواب درستکار استوری توهین آمیزی را منتشر کرد تا آتشی که جرقه هایش از ۲۴ ساعت قبل زده شده بود، شعله ور شود.

رودرویی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان با سرمربی تیم ملی جوانان، پای طرفداران این دو را هم به میان کشید تا حسابی از خجالت هم در فضای مجازی دربیایند. در کمتر از چند ساعت دو گروه هدیگر را بمباران کردند و انواع و اقسام توهین‌ها و نسبت های نا به جا به این دو سرمربی تیم ملی زده شد تا کشتی در منجلاب بی اخلاقی‌ها غرق شود.

یه تصمیم ساده به یک بحران جدی برای فدراسیون کشتی تبدیل شد؛ بحرانی که باید مدیریت می‌شد اما نشد تا کشتی به خوبی بحران مدیریت را احساس کند. بحرانی که وجودش در فدراسیون کشتی با حضور علیرضا دبیر که سابقه کار سیاسی دارد، بسیار عجیب بود اما موضوع زمانی تلخ‌تر شد که ظهر روز جمعه علیرضا دبیر در برنامه ورزش و مردم در توضیح این اتفاقات به طرفت‌العینی پشت سرمربی خود را رها کرد.
علیرضا دبیر که خودش توافق کرده بود و در واقع پذیرفته بود که انتخابی درون اردویی پخش نشود اما به یکباره نام سرمربی تیم ملی را به میان کشید تا بیش از همیشه مشخص شود که غلامرضا محمدی در تیم ملی تنهاست. این کار دبیر نشان داد که نه تنها پشت رفیق گرمابه و گلستانش یعنی پژمان درستکار را رها نمی‌کند بلکه ارزشی هم برای سرمربی تیم ملی قائل نیست.

معلوم نیست که غلامرضا محمدی حالا با چه بهانه‌ای و با چه دلخوشی به عنوان سرمربی می خواهد به کارش ادامه بدهد. سرمربی که در حد یک پخش اینستاگرامی از خودش اختیار ندارد، چگونه می خواهد برای مسابقات جهانی و المپیک تیم آماده کند؟

این ۴۸ ساعت طوفانی نشان داد که کشتی با این دست فرمان روزهای سختی در پیش دارد و حتما در پیچ‌های خطرناک آسیب جدی از بابت مدیریت می بیند.

پایگاه خبری تکواندو پلاس | ::دنیای تکواندو :: خبر :: تحلیل :: گزارش::