شما اینجا هستید
اخبار برتر » کمرانی: به دنبال هر دو سهمیه المپیک هستیم

به گزارش پایگاه خبری تکواندو پلاس، تیم‌ملی تکواندو بانوان کشورمان قرار بود از روز ۲۸ مهرماه تمرینات خود را با ترکیب مهلا مومن‌زاده، غزل سلطانی، ناهید کیانی و یلدا ولی‌نژاد در مرکز جهانی تکواندو آغاز کند؛ ملی‌پوشان در تاریخ تعیین شده با حضور در فدراسیون به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی تست کرونا دادند که پس از اعلام نتیجه، مشخص شد تست دو نفر اعضای تیم بانوان مثبت است و به همین دلیل اردوی تیم ملی به تعویق افتاد.

مهرو کمرانی سرمربی تیم‌ملی تکواندو بانوان گفت: پس از اینکه ستاد مقابله با کرونا در ورزش مجوز برگزاری اردو تیم‌‌های ملی تکواندو را صادر کرد؛ جلسه‌ای با رییس فدراسیون تکواندو، نایب رییس بانوان و رییس سازمان تیم‌های ملی داشتیم که تاریخ آغاز اردوها به منظور حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک مشخص و قرار شد اردو را با ۴ تکواندوکار آغاز کنیم، البته دست ما را برای دعوت از نفرات دیگر نیز باز گذاشتند.

وی افزود: بعد از آن جلسه و با توجه به شیوع دوباره ویروس کرونا و همچنین تعطیلی اربعین حسینی قرار شد اردو را از ۲۸ مهرماه و بعد از انجام تست شروع کنیم. متاسفانه پس از اعلام جواب، نتیجه تست کرونا من و یکی از ورزشکاران مثبت اعلام شد. با توجه به این شرایط انشاءالله بعد پشت سر گذاشتن دوره درمان ویروس کرونا، با رعایت پروتکل های بهداشتی اردو را آغاز می‌کنیم.

کمرانی خاطرنشان کرد: برنامه‌ای ۴۵ روزه را برای تمرینات در نظر گرفتیم و بعد از آن تکواندوکاران استراحتی ۱۰ روزه را پشت سر می‌گذارند که پس از بازگشت، مجدد تست می‌دهند. با توجه به اینکه تاریخ دقیقی برای مسابقات کسب سهمیه مشخص نیست برنامه تمرینی را به این شکل اجرا می‌کنیم تا با اردوی طولانی مدت بچه‌ها دچار تمرین‌زدگی و خستگی نشوند.

وی اینطور ادامه داد: قطعا ما از این فرصتی که در اختیارمان قرار گرفته استفاده کرده و بر آمادگی جسمانی بچه‌ها و رفع مشکلات فنی آنها تمرکز می‌کنیم. همچنین بر تنوع تکنیکی و بدنسازی تاکید ویژه ای داریم تا آمادگی لازم را کسب نمایند.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان تاکید کرد: تلاش می کنیم با رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی در طول اردو از تکواندوکارانی که پیش از این ملی‌پوش بوده‌اند به عنوان حریف تمرینی استفاده کنیم تا هم شانسی به آنها داده شود و هم ما بتوانیم اردونشینان را محک بزنیم؛ کسب سهمیه المپیک، مسابقات بسیار حساسی است، ما تلاش می‌کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم و دو سهمیه المپیک توکیو را بدست آوریم.

سرمربی تیم‌ملی تکواندو بانوان در پایان گفت: برای همه مردم دنیا آرزوی سلامتی دارم؛ امیدوارم ویروس کرونا هرچه زودتر ریشه‌کن شود تا بتوانیم با آرامش اردوها را برگزار کنیم و نتایج خوبی را در رویدادهای پیش‌رو کسب کنیم. از خدا می‌خواهم ملی‌پوشان غیور ایرانی در هر رشته‌ای در المپیک توکیو نتیجه‌ی مطلوبی بگیرند.

منبع: سایت فدراسیون تکواندو

پایگاه خبری تکواندو پلاس | :: خبر :: تحلیل :: گزارش :: دنیای تکواندو ::